MAPA APULII – najpiękniejsze miasteczka, plaże, atrakcje dla rodzin i inne

MAPA APULII – najpiękniejsze miasteczka, plaże, atrakcje dla rodzin i inne

Specjalnie dla ciebie powstała mapa Apulii (po włosku Puglia), na której naniosłam szereg miejsc w regionie wyróżniających się szczególnym pięknem. Są to najpiękniejsze apulijskie miasteczka, plaże, groty, atrakcje dla rodzin dziećmi, takie jak obserwacja delfinów w morzu, aquapark i zoosafari. Są także piękne sanktuaria, zamki, stanowiska archeologiczne czy miejsca wyjątkowe piękne z uwagi na walory przyrodnicze.

Mapa jest dostępna w internecie publicznie, więc każdy może ją wyświetlić, ale tylko ja mogę ją edytować i dokładać nowe miejsca lub usuwać wcześniej naniesione.

Najpiekniękjsze plaże Apulii. Baia delle Zagare, Mattinata, Apulia
Baia delle Zagare, Mattinata

Mapa Apulii – TOP atrakcje

Miejsca, które są szczególnie pięknie i/ lub chętnie odwiedzane przez turystów, są dodatkowo oznaczone jako “TOP” – w menu po lewej stronie.

Większość osób, które po raz pierwszy jadą do Apulii, zwiedza najczęściej kilka miasteczek położonych stosunkowo blisko siebie: Bari, Polignano a Mare, Monopoli, Alberobelo, Locorotondo, Ostuni. Bliskość Matery powoduje, że bardzo chętnie odwiedzamy również to miasto, choć formalnie będące już innym regionem (Bazylikata).

Dopiero przy dłuższym pobycie lub kolejnej wizycie zaglądamy dalej, jedziemy w kierunku półwyspu Salentyńskiego (po włosku Salento lub Penisola Salentina), gdzie między Adriatykiem, a morzem Jońskim są najpiękniejsze plaże w całej Apulii.

Nie inaczej jest z półwyspem Gargano (po włosku Promontorio del Gargano lub Testa del Gargano). To zupełnie inny kawałek Apulii, w którym można się zakochać tak mocno, że nigdzie dalej nie będziesz chciał się ruszyć. Niesamowite wybrzeża z charakterystycznymi skałami pozostają na długo w pamięci.

Mapa Apulii powstała z myślą o uzupełnieniu artykułu poświęconego najpiękniejszym miejscom: 34 najpiękniejsze miasteczka regionu.

Mapę możesz otworzyć na na cały ekran, klikając w jej prawy górny róg (ikonka prostokącika). Menu mapy rozwija się po kliknięciu w lewy, górny róg (ikonka prostokąta ze strzałką). Mam nadzieję, że będzie pomocna w planowaniu Twoich podróży.

 

Apulia – przewodniki i organizacja podróży

Na blogu znajdziesz więcej artykułów i przewodników po Apulii.

Przewodniki:

  1. 34 najpiękniejsze miasteczka Apulii. Praktyczny przewodnik
  2. Alberobello – esencjonalny przewodnik po mieście domów trulli
  3. Monopoli – zwiedzaj w stylu dolce vita. Gotowy plan
  4. Locorotondo – najpiękniejsze miasteczko Apulii w okresie Bożego Narodzenia
  5. Ostuni – białe miasto apulii. Gdzie zjeść, spać i pojechać na plażę
  6. Apulia – romantyczna podróż poślubna Martyny i Jacka

Organizacja podróży po Apulii:

  1. Samodzielna organizacja podróży po regionie
  2. Apulia pociągiem i autobusem. Jak okiełznać Bari centrale
  3. Mapa Apulii – najpiękniejsze miasteczka, plaże, atrakcje dla rodzin i inne
  4. 12 sprawdzonych miejsc noclegowych
  5. Loty do Bari i Brindisi z Polski i Europy
  6. Gdzie zjeść, wyłącznie sprawdzone adresy knajp
  7. Apulia z dzieckiem – delfiny i wieloryby w morzu jońskim
  8. Jak wynająć samochód w Bari. Praktyczny przewodnik

Jesteś na Pinterest? Zapisz zdjęcia na swojej tablicy. Zapraszam cię także do obserwacji mojego konta.

Mapa Apulii (Puglia) - najpiękniejsze miasteczka, plaże, groty, zamki, sanktuaria, trabucchi, atrakcja dla rodzin z dziećmi

Włoska poczta

Dołącz do czytelników mojego newslettera, poste italiane. Nie tylko nie przeoczysz żadnego artykułu na blogu, ale także otrzymasz dodatkową wiedzę o Italii.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu praktycznych informacji o Italii, zapraszam Cię do mojej grupy na FB: Moje wielkie włoskie podróże, którą w lipcu 2017 wyróżnił Magazyn Glamour, jako jedna z najciekawszych grup na FB. Zapraszam cię także na mojego Instagrama, na którym znajdziesz całą masę włoskich inspiracji!

Werona - miasto Romea i Julii
Previous post
WERONA - najlepszy przewodnik po mieście Romea i Julii
Wenecja - jak dojechać z lotniska Marco Polo i Treviso
Next post
WENECJA - jak dojechać z lotniska Marco Polo i Treviso

4 komentarze

  1. 29 października, 2019 at 8:44 pm — Odpowiedz

    Czy warto do Apulii lecieć na przełomie grudnia i stycznia. Nie chodzi mi o opalanie i plażowanie, ale czy da się wtedy zwiedzać. Moja tolerancja temperatury do zwiedzania to ok. +17 st., poniżej raczej uciekam do budynku. A wiatr i deszcz? Warto lecieć, czy raczej w innym terminie?

    • 31 października, 2019 at 11:35 pm — Odpowiedz

      Wszystko zależy od szczęścia, węc trzeba mieć nadzieję, że zima będzie piękna i słoneczna. A jechać zawsze warto!

  2. Szymon
    2 marca, 2020 at 1:45 pm — Odpowiedz

    Cześć,
    Szukamy miejsca do aktywnego wypoczynku, zainteresowani jesteśmy głównie pięknymi plażami z klifami, generalnie miejsca, w których nie leży się plackiem ;). W Twoich artykułach jest tak wiele miejsc w Apulii, które odpowiadają naszym celom, że ciężko się zdecydować na miejsce noclegowe. Może podpowiedzieć, czy lepiej dostać się na Gargano i tam spędzić wakacje, czy jednak południowa część Apulii (wtedy, w jakiej miejscowości warto spać?).
    Pozdrawiam

    • 4 marca, 2020 at 8:31 pm — Odpowiedz

      Klify są oczywiście na półwyspie Gargano oraz w środkowym i południowym odcinku wybrzeża. Ale spójrz na mapę Apulii – jest płasko praktycznie wszędzie, poza Gargano. Zerknij sobie na takie miasteczka jak Otranto na półwyspie Salento, Torre dell’Orso i nieopodal położona Grotta della Poesia. Pozdrawiam, Magda

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Back
SHARE

MAPA APULII – najpiękniejsze miasteczka, plaże, atrakcje dla rodzin i inne