MAPA APULII – najpiękniejsze miasteczka, plaże, atrakcje dla rodzin i inne

Specjalnie dla ciebie powstała mapa Apulii (po włosku Puglia), na której naniosłam szereg miejsc w regionie wyróżniających się szczególnym pięknem. Są to najpiękniejsze apulijskie miasteczka, plaże, groty, atrakcje dla rodzin dziećmi, takie jak obserwacja delfinów w morzu, aquapark i zoosafari. Są także piękne sanktuaria, zamki, stanowiska archeologiczne czy miejsca wyjątkowe piękne z uwagi na walory przyrodnicze.

Mapa jest dostępna w internecie publicznie, więc każdy może ją wyświetlić, ale tylko ja mogę ją edytować i dokładać nowe miejsca lub usuwać wcześniej naniesione.

Mapa Apulii – TOP atrakcje

Miejsca, które są szczególnie pięknie i/ lub chętnie odwiedzane przez turystów, są dodatkowo oznaczone jako „TOP” – w menu po lewej stronie.

Większość osób, które po raz pierwszy jadą do Apulii, zwiedza najczęściej kilka miasteczek położonych stosunkowo blisko siebie: Bari, Polignano a Mare, Monopoli, Alberobelo, Locorotondo, Ostuni. Bliskość Matery powoduje, że bardzo chętnie odwiedzamy również to miasto, choć formalnie będące już innym regionem (Bazylikata).

Dopiero przy dłuższym pobycie lub kolejnej wizycie zaglądamy dalej, jedziemy w kierunku półwyspu Salentyńskiego (po włosku Salento lub Penisola Salentina), gdzie między Adriatykiem, a morzem Jońskim są najpiękniejsze plaże w całej Apulii.

Nie inaczej jest z półwyspem Gargano (po włosku Promontorio del Gargano lub Testa del Gargano). To zupełnie inny kawałek Apulii, w którym można się zakochać tak mocno, że nigdzie dalej nie będziesz chciał się ruszyć. Niesamowite wybrzeża z charakterystycznymi skałami pozostają na długo w pamięci.

Mapa Apulii powstała z myślą o uzupełnieniu artykułu poświęconego najpiękniejszym miejscom: 34 najpiękniejsze miasteczka regionu.

Ale na bogu znajdziesz także artykuły na temat:

Mapę możesz otworzyć na na cały ekran, klikając w jej prawy górny róg (ikonka prostokącika). Menu mapy rozwija się po kliknięciu w lewy, górny róg (ikonka prostokąta ze strzałką). Mam nadzieję, że będzie pomocna w planowaniu Twoich podróży.

Mój newsletter, poste italiane

Dołącz do czytelników mojego newslettera, poste italiane, wówczas nie tylko nie przeoczysz żadnego artykułu na blogu, ale także otrzymasz dodatkową wiedzę o Italii.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu praktycznych informacji o Italii, zapraszam Cię do mojej grupy na FB: Moje wielkie włoskie podróże, którą w lipcu 2017 wyróżnił Magazyn Glamour, jako jedna z najciekawszych grup na FB.

Zapraszam cię także na mojego Instagrama, na którym znajdziesz całą masę włoskich inspiracji!

Masz Pinterest? Pin it!

Mapa Apulii (Puglia) - najpiękniejsze miasteczka, plaże, groty, zamki, sanktuaria, trabucchi, atrakcja dla rodzin z dziećmi

Werona, najlepszy przewodnik, gotowy plan podróży
Previous post
WERONA - najlepszy przewodnik po mieście! Gotowy plan zwiedzania
Wenecja - jak dojechać z lotniska Marco Polo i Treviso
Next post
WENECJA - jak dojechać z lotniska Marco Polo i Treviso

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Back

CIAO! TU MAGDA

OFERTA KONSULTACJI I PLANÓW PODRÓŻY

POTRZEBUJESZ SAMOCHÓD?

MARZYSZ O REJSIE WE WŁOSZECH?

KUP AUTENTYCZNE WŁOSKIE PRODUKTY

MOJA GRUPA NA FACEBOOKU

ITALIA POZA SZLAKIEM NA INSTAGRAMIE

Instagram has returned invalid data.

WSKAKUJ DO MOJEGO ŚWIATA

JESTEŚ ZE MNĄ NA FACEBOOKU?

Facebook Pagelike Widget
SHARE

MAPA APULII – najpiękniejsze miasteczka, plaże, atrakcje dla rodzin i inne