APULIA – pociągiem i autobusem. Jak okiełznać Bari Centrale

APULIA – pociągiem i autobusem. Jak okiełznać Bari Centrale

Czy Apulia pociągiem to dobry pomysł? Jak najbardziej! Biorąc pod uwagę ceny biletów, siatkę połączeń, a nawet punktualność, to naprawdę niezły sposób na poznanie regionu. Jednak, jak to w Italii, podróże włoską koleją nie są tak oczywiste. Jest wiele firm obsługujących poszczególne trasy i każda z nich ma swoje tory. Dlatego też dworzec centralny w Bari to istna plątanina, w której nie tak łatwo się połapać.

Jak to okiełznać? Z tym przewodnikiem to już będzie prościutkie zadanie, w mig znajdziesz to, co trzeba.

Pociągiem z Bari dojedziesz bez problemu do Polignano a Mare, Monopoli czy Lecce. Do słynnych białych miasteczek, jak Alberobello, Locorotondo czy Ostuni to także nie problem. Z Bari dojedziemy na północ, w kierunku do Barletty czy też do Tarentu, by móc podziwiać delfiny w morzu! To najlepsze miejsce, aby wybrać się do Matery w sąsiedniej Bazylikacie.

Transport publiczny w Apulii
Źródło: We are in Puglia. Kliknij, aby zobaczysz tę mapę w formie interaktywnej

Co zobaczyć w Apulii

Zamiast słów, moja ulubiona mapka dla dzieci pełna atrakcji w Apulii. Ilustracja pochodzi z książeczki “My mini Puglia. Exploring the region of trulli, castles and two seas” oraz mój artykuł 10 powodów, dlaczego warto się zakochać w Apulii.

MY MINI PUGLIA. Exploring the region of trulli, castles and two seas
MY MINI PUGLIA. Exploring the region of trulli, castles and two seas

Przewodnik po Bari

Kliknij tu i dowiedz się wszystkiego o stolicy Apulii, Bari.

Jak dojechać z lotniska do Bari Centrale

Z Polski, jak i innych krajów europejskich, najczęściej przylatujemy na lotnisko im. Karola Wojtyły, Aeroporto di Bari. O połączeniach lotniczych tak z Bari, jak i Brindisi, z Polski i z całej Europy, napisałam osobny artykuł, do którego Cię odsyłam.

Aby dojechać na dworzec kolejowy w Bari, na lotnisku bierzemy:

 • pociąg – za 5 EUR, czas przejazdu 20 min;
 • shuttle bus  – prywatny przewoźnik Bus Tempesta za 4 EUR, jeździ co 30-65 min TU jest rozkład, czas przejazdu 25 min;
 • autobus miejski nr 16 za 1,5 EUR (u kierowcy) lub 1 EUR w biglietteria (blisko postoju autobusów), czas przejazdu około 40 min;
 • taxi około 25 EUR, koniecznie zapytaj kierowcę, ile zapłacisz za dojazd do miasta, aby nie przepłacić;
 • wynajęte auto – na lotnisku oraz w okolicach funkcjonuje wiele biur rent a car, przeczytaj dedykowany artykuł o wynajmie samochodów w Bari.

Dojazd z lotniska w Bari do Matery

Jedzie bezpośredni autobus do Matery Bari Aeroporto – Matera, przewoźnikiem jest Cotrap. Kliknij, aby zobaczyć rozkład jazdy.

Apulia pociągiem

Bari Centrale – 4 dworce w jednym

Apulia pociągiem to znakomita forma podróży po regionie, jest wygodnie, szybko i naprawdę tanio. Z Bari pociągi odjeżdżają do Rzymu, Neapolu, Mediolanu, a także Turynu, Bolonii i Pescary. Jest także oczywiście szereg połączeń wewnątrz samego regionu Apulia i właśnie na tych połączeniach dzisiaj się skupię.

Pociągi stąd odjeżdżają w 4 kierunkach: zachodnim, południowym, południowo-zachodnim i północno-zachodnim.

Każdy z tych kierunków obsługuje inne przedsiębiorstwo kolejowe, nie ma współużytkowania torów i dworców. Dlatego każda spółka ma swoje własne tory, perony i dworce kolejowe, z których inny przewoźnik nie ma prawa korzystać.

W Apulii mamy 5 przewoźników kolejowych:

 1. Trenitalia: Bari – Barletta – Foggia; Bari –  Polignano a Mare – Monopoli –  Ostuni – Brindisi – Lecce; Bari – Taranto
 2. Ferrovie del Gargano: Foggia i Półwysep Gargano (nie jeżdżą z Bari)
 3. Ferrotramviaria: Bari – Barletta, obsługują lotnisko w Bari
 4. Ferrovia Apullo-Lucane: Bari – Almatura – Matera (Bazylikata) i dalej wgląd regionu Bazylikata
 5. Ferrovia del Sud Est: Bari-Taranto; Bari – Półwysep Salentyński (Salento)

Które linie wybrać, aby dojechać do najpiękniejszych miasteczek Apulii? Proszę bardzo! Apulia pociągiem podana na tacy.

Apulia pociągi. Jak podróżować pociągami po Apulii (Puglia).Trenitalia

Trenitalia, kierunek:

 • Barletta – Foggia
 • Polignano a Mare – Monopoli – Ostuni – Brindisi – Lecce
 • Taranto (Tarent)

Główny budynek dworca kolejowego Bari Centrale, należy do Trenitalia dlatego bilety można tu kupić bez problemu, w kasach lub automatach. Pozostałe firmy operują w innych budynkach i tam należy szukać ich kas biletowych.

[AKTUALIZACJA 2019]

Bilety na FSE można kupić też w automatach Trenitalii.

Kasy FAL są w budynku dworca.

TIPGdzie polecam pojechać? Nadmorskie Trani – perłę Adriatyku i BarlettaTaranto (po polsku Tarent) – koniecznie posmakować wina Primitivo di Manduria. Barokowe Lecce jest punktem obowiązkowym! No i oczywiście nadmorskie klasyki – Polignano a Mare i Monopoli oraz nie leżące bezpośrednio nad morzem, lecz bardzo popularne Ostuni.

Apulia pociągi. Jak podróżować pociągami po Apulii (Puglia).Ferrovie del Sud Est – tajemniczy peron 11

Ferrovie del Sud Est (FSE)
Trasa południowa: Bari – Taranto

 • kierunek na zwiedzanie Alberobello i Locorotondo, białych miasteczek Apulii

Na koleje FSE można kupić bilety w automatach Trenitalii oraz na peronie, który należy do tych kolei, i z którego to peronu odjeżdżają ich pociągi.

Jest to peron 11 dworca Bari Centrale. Problem w tym, że Bari Centrale ma… 10 peronów. Pod nimi znajdują się 3 przejścia podziemne, ale tylko z jednego z nich prowadzi wąski korytarzyk na, nie mający oficjalnego numeru, peron 11.

Harry Potter miał swój peron 9 i 3/4. Bari Centrale ma swój tajemniczy peron 11.

Na obrazku poniżej, pobranym bezpośrednio ze strony przewoźnika, widać pięknie dokąd jeżdżą. Pozwoliłam sobie jednak dołożyć ekstra 2 kropki: Alberobello i Locorotondo. Jeśli klikniesz w obrazek, będzie większy i bardziej wyraźny.

TIPGdzie polecam pojechać? Białe miasteczka z domkami trulli: Alberobello i Locorotondo. Poza tym Taranto i na Półwyspie Salentyńskim, Lecce, Otranto Gallipoli. Jeśli marzysz o plażach, jak na Malediwach – Leuca.

Jak dojechać z Bari do Alberobello – remont linii kolejowej FSE

Aby dojechać z Bari do Alberobello musimy udać się na autobus FSE. Od lat ten odcinek linii kolejowej jest w remoncie, zamiast pociągu jeździ autobus FSE. Bilety są do kupienia w kiosku obok przystanku. Kolejki po bilet są często długie, szczególnie w sezonie, więc nie warto czekać do ostatniej chwili. Ponadto, jeśli autobus będzie pełen jeszcze przed obowiązującą godziną odjazdu w rozkładzie jazdy, pojedzie wcześniej. Dlatego polecam kupować bilet jak najwcześniej, nawet dzień wcześniej, a na autobus przyjść co najmniej 15-20 minut przed godziną odjazdu. I jeszcze jedna informacja, kierowcy nie sprzedają biletów.

Apulia pociągi. Jak podróżować pociągami po Apulii (Puglia).Koleje FDG, poziom -1

Ferrovie del Nord Barese, obecnie Ferrotramviaria

FR2 (linia szara) i FM2 (linia żółta): Bari – Aeroporto (lotnisko)

FR1 (linia niebieska): Bari – Andria – Barletta

FM1 (linia czerwona): Bari – Cecilia

TIPStację Andria polecam tym, którzy chcą zwiedzać Castel del Monte, zbudowany w 1240 r. przez Fryderyka II Hohenstaufa. Zamek jest uznawany za jedno z najdoskonalszych dzieł architektonicznych średniowiecza i został wpisany w 1996 na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obowiązuje bilet wstępu.

TIPAby kupić bilet, trzeba wyjść z budynku Bari Centrale na zewnątrz i wejść do budynku obok, przylegającego do niego. Jest to osobny budynek FDG. Tu kupimy bilety i znajdziemy zejście na perony FDG, które znajdują się na poziomie -1, dokładnie pod torami Trenitalii. Ale tylko z tego budynku można na nie zejść.

Apulia pociągi. Jak podróżować pociągami po Apulii (Puglia).Ferrovie Appulo-Lucane, poziom +1

Ferrovie Appulo-Lucane (FAL)
Trasa zachodnia: Bari – Almatura – Matera (Bazylikata)

Inne trasy prowadzą w głąb regionu Bazylikata.

TIP Tylko część wagonów jedzie do Matery! Upewnij się, że siedzisz we właściwym. Punktem rozdzielenia się pociągów jest Almatura (co dobrze pokazuje poniższa mapa).

TIPPociągi nie kursują w niedzielę, ale są autobusy (ten sam przewoźnik). Na tej stronie www ogarniesz i pociągi i autobusy. Sprawdź koniecznie połączenia przed podróżą.

TIPKasy FAL znajdują się w budynku dworca. Ale można też kupić je w innym miejscu: należy wyjść z dworca, przejść plac, skręcić w lewo i oddalając się od dworca iść wzdłuż torów jakieś 100-150m. Znajduje się tam małe wejście z napisem FAL i tam można kupić bilety. Od kas idzie się z powrotem w stronę dworca. Tym razem już wewnątrz budynku dochodzimy tamtędy do kas dworca firmy… FDG. Za nimi jest wejście na poziom +1. Dokładnie nad torami Trenitalii. Ufff.

Apulia pociągi. Jak podróżować pociągami po Apulii (Puglia).Kolej na półwyspie Gargano

Jeśli chcesz się poruszać pociągiem  po półwyspie Gargano, tę linie obsługują Ferrovie del Gargano (FDG – zarówno autobusy, jak pociągi).  W tym celu należy dojechać do Foggia (pociągiem) lub autobusem z Antrani czy Barletta.

Ferrovie del Gargano: Foggia i Półwysep Gargano

UWAGA! Te linie nie jeżdżą z Bari!

TIPGdzie polecam pojechać? Magiczny Półwysep Gargano wraz z Wyspami Tremiti (San Domino, San Nicola, Capraia, Cretaccio i oddalona Pianosa). Częściowo górzysty, porośnięty lasem, rejon niemal dziewiczej przyrody, dlatego utworzono tu w 1991 roku park narodowy. Na prześliczne wyspy Tremiti można popłynąć z portów w Termoli, Ortona, Vasto, Rodi Garganico, Peschici, Vieste , Manfredonia.

Apulia autobusem. Jak podróżować autobusem po Apulii (Puglia).Apulia autobusem

Na koniec, autobusy.

 1. W Apulii, między poszczególnymi miastami można podróżować liniami SITA Sud, które same rekomendują aplikację moovit do sprawdzania ich połączeń.
 2. Ferrovie del Sud Est mają szeroką ofertę połączeń nie tylko kolejowych, ale także autobusowych. Aby sprawdzić ich ofertę i rozkład jazdy, należy wejść na ich stronę TU, wybrać z listy rozwijanej (pierwsza dotyczy pociągów, druga autobusów) interesująca nas połączenie autobusowe i ściagnąć pdf z rozkładem jazdy.
 3. Po Apulii możemy podróżować także z firmami Flixbus, Cotrap, Miccolis. Jeżdżą choćby do Matery.
 4. Na półwyspie Gargano transport autobusowy pomiędzy miasteczkami, zapewniają Ferrovie del Gargano.
 5. Prowincja Lecce na okres letni uruchamia dodatkowych 9 linii, które dowiozą nas codziennie w najatrakcyjniejsze miejsca Półwyspu Salento. Autobusy jeżdżą codziennie, od 1 czerwca do 30 września. Inicjatywa nosi nazwę Salento in bus. Są to linie:

101: Lecce – Torre Dell’Orso – Otranto
102: Gallipoli – Maglie
103: Maglie – S. Cesarea T. – Castro – Marina di Andrano
104: Lecce – Porto Cesareo – Gallipoli
105: Otranto – Santa Cesarea – Castro – S. M. di Leuca
106: Lecce – Maglie – Otranto
107: Lecce – Maglie – Tricase – S.M. di Leuca
108: Lecce – Gallipoli – S.M. di Leuca
110: Porto Cesareo – Riva degli Angeli

Apulia pociągiem i autobusem. Salento in bus, letnie połączenia autobusowe na półwyspie Salento
Źródło mapy

Pomocne aplikacje

Jeśli chcesz szybko sprawdzić połączenia kolejowe lub autobusowe polecam Ci zainstalować na czas podróży do Apulii te aplikacje na telefon: Omio, GoEuro i Trenit. Obie znakomicie się sprawdzają, co potwierdzają liczni członkowie mojej grupy, którzy podróżowali po Apulii transportem publicznym korzystając właśnie z tych aplikacji. Apulia pociągiem czy autobusem jest teraz znacznie łatwiejsza do ogarnięcia.

Czegoś brakuje? Daj mi znać w komentarzu, a chętnie dopiszę.

Apulia – przewodniki i organizacja podróży

Na blogu znajdziesz więcej artykułów i przewodników po Apulii.

Przewodniki:

 1. 34 najpiękniejsze miasteczka Apulii. Praktyczny przewodnik
 2. Alberobello – esencjonalny przewodnik po mieście domów trulli
 3. Monopoli – zwiedzaj w stylu dolce vita. Gotowy plan
 4. Locorotondo – najpiękniejsze miasteczko Apulii w okresie Bożego Narodzenia
 5. Ostuni – białe miasto Apulii. Gdzie zjeść, spać i pojechać na plażę
 6. Apulia – romantyczna podróż poślubna Martyny i Jacka

Organizacja podróży po Apulii:

 1. Samodzielna organizacja podróży po regionie
 2. Apulia pociągiem i autobusem. Jak okiełznać Bari centrale
 3. Mapa Apulii – najpiękniejsze miasteczka, plaże, atrakcje dla rodzin i inne
 4. 12 sprawdzonych miejsc noclegowych
 5. Loty do Bari i Brindisi z Polski i Europy
 6. Gdzie zjeść, wyłącznie sprawdzone adresy knajp
 7. Apulia z dzieckiem – delfiny i wieloryby w morzu jońskim
 8. Jak wynająć samochód w Bari. Praktyczny przewodnik

Włoska poczta

Dzielę się z Tobą moimi włoskimi podróżami, mając nadzieję, że cię zainspirują do samodzielnego poznawania jednego z najpiękniejszych krajów na świecie. Dlatego zachęcam, abyś dołączył również do czytelników mojego newslettera, poste italiane. Tylko dzięki temu nie przeoczysz niczego, co się pojawiło na blogu, ale przede wszystkim otrzymasz mnóstwo dodatkowych informacji.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu praktycznych informacji o Italii, zapraszam Cię do mojej grupy na FB: Moje wielkie włoskie podróże, którą wyróżnił Magazyn Glamour, jako jedną z najciekawszych grup na FB. Zapraszam cię także na mojego Instagrama, na którym znajdziesz całą masę włoskich inspiracji!

Previous post
Well Made in Italy. Niezniszczalne sandały Lizard Creek IV
32 najpiękniejsze miasteczka Apulii. Alberobello
Next post
APULIA – 34 najpiękniejsze apulijskie miasteczka plus wskazówki na temat organizacji podróży

30 komentarzy

 1. 18 lipca, 2018 at 6:45 pm — Odpowiedz

  Bardzo szczegółowy i pomocny post. Bari jest na naszej liście do zobaczenia, więc na pewno skorzystamy z tego posta 🙂 pozdrawiamy!

 2. M.
  23 lipca, 2018 at 10:33 am — Odpowiedz

  Ja również skorzystam z tych wszystkich praktycznych wskazówek, bo już za 2 tygodnie wybieramy się do Bari i baza wypadowa będzie właśnie w okolicach dworca Bari Centrale 🙂 Dziękuje 🙂

 3. 24 lipca, 2018 at 11:02 am — Odpowiedz

  Kurcze, jaka szkoda, ze nie widzialam tego posta wczesniej! Bo dworzec w Bari stal sie moim przeklenstwem podczas tego urlopu 😀 A ten nieistniejacy peron 9 i 3/4… tzn. peron 11 sprawil, ze nie wiedzialam, czy jestem slepa czy glupia… 😀

  • 24 lipca, 2018 at 9:32 pm — Odpowiedz

   Dlatego właśnie ten post powstał :). Choć pewnie mógłby cześniej, wówczas więcej osób by skorzystało :).

 4. 2 sierpnia, 2018 at 11:26 am — Odpowiedz

  Ahoj, nominuję Twojego bloga do nagrody Mystery Blogger Award i pozdrawiam serdecznie. Szczegóły tutaj: http://robimysobieraj.blogspot.com/2018/08/nominacja.html

  • 6 sierpnia, 2018 at 8:07 am — Odpowiedz

   Bardzo dziękuję!!! Jestem szalenie wdzięczna, bo nominiacja od innych blogerów jest szczególnie cenna.

 5. Anna
  18 sierpnia, 2018 at 7:23 am — Odpowiedz

  Ciao,
  bardzo dziękuję, Twoje informację są bezcenne! Kupiliśmy bilety do Bari, rodzina 4-os.Za 4 dni.. Pierwszy nocleg mamy w Bari. Zostało nam 10, chciałam to podzielić na 2, czyli pojechać pociągiem do punktu A, wzdłuż Adriatyku-płd-wschód,5 dni na zwiedzanie okolicy. Pojechać do punktu B, zwiedzać, potem wrócić na lotnisko do Bari. Czy możesz mi pomóc wybrać te punkty strategiczne, w których się zatrzymać? Chodzi o dostępność kolei i poruszanie się po regionie, komunikacja, pieszo, rower…Jestem w trakcie szukania noclegów na airbnb i nie chcę zrobić jakiegoś błędu. A wszędzie jest cudownie!

  • 18 sierpnia, 2018 at 11:00 am — Odpowiedz

   Aniu, Bari jest naprawdę dobrym miejscem wypadowym, jadą tam pociągi i autobusy, polecam wziąć pod uwagę noclegi zupełnie na południu, w okolicach Lecce lub nawet jeszcze dalej: Otranto lub Gallipoli, a nawet Leuca, by zwiedzić sobie Półwysep Salento i nie być zmuszonym do ciągłych dalekich dojazdów. Nieźle sprawdza się także Monopoli jako baza, ale skoro macie już Bari, to nie ma takiej potrzeby. Wzięłabym za to pod uwagę 2 noclegi w Matera (lub minimum 1). To zupełnie inny świat. Pamiętajcie, że z Bari warto pojechac także na pn. Życzę wspaniałych wakacji! W razie pytań, zapraszam także do mojej grupy, Apulia cieszy się ogromnym powodzeniem, więc ma kto pomagać, zapraszam tu: https://www.facebook.com/groups/wloskiepodroze/

 6. Emirks
  9 września, 2018 at 8:29 am — Odpowiedz

  Witam,
  Siedzę i wertuję internet i jestem coraz głupsza. Będę w Apulii w połowie października od soboty do wtorku, chciałabym zobaczyć Materę (najlepiej z noclegiem), Alberobello (na krótki spacer) i Poligniano di Mare (też najlepiej z noclegiem). Jednocześnie nie chcę pędzić a ostatnią noc spędzić już w Bari. Nie mogę znaleźć autobusów w niedzielę np. na trasie Matera-Bari-Poligniano bo wyświetla mi się komunikat że błędna data… czy mogę wcześniej coś ustalić żeby dostosować noclegi? pomocy…

  • 9 września, 2018 at 11:25 am — Odpowiedz

   W artykule podaję aplikacje, w których można sprawdzić połączenia w Apulii. Sugeruję zainstalować sobie którąś z nich na czas podróży do Apulii i tym samym zminimalizować stres związany z poruszaniem się po regionie. One naprawdę się sprawdzają. W niedzielę kursują z Matery do Bari zarówno autobusy Cotrap (http://www.cotrap.it/cerca.asp), jak i Flixbus. W niedzielę pociągi nie kursują. Życzę wspaniałej podróży! Apulia jest wspaniała.

 7. Ola
  12 kwietnia, 2019 at 6:54 am — Odpowiedz

  Dzięki za opracowanie!
  Pobudza wyobraźnię! Aż chce się tam jechać i sprawdzić na własnej skórze 🙂

 8. Edyta
  23 lipca, 2019 at 2:31 pm — Odpowiedz

  Od czerwca 2019 linia FSE remontuje tory – pociągi nie kursują – nie wiem czy wszystkie – na pewno do Alberoblello nie. Zamiast tego jeżdżą autobusy zastępcze. Przystanek jest za torami kolejowymi, trzeba przejść przez peron i tory na drugą stronę. Są osoby z obsługi – w żółtych kamizelkach – które udzielają informacji i kierują do autobusów. Zamieszanie jest duże. W Alberobello stacja również jest nieczynna. Przystanek jest koło stacji benzynowej. Na niej również można kupić bilety. Płatność tylko gotówką. Podróż autobusem jest o tyle uciążliwa, że autobus podjeżdża pod każdą niemal stacje po drodze. Ale autobusy są komfortowe. Pozdrawiam 🙂

  • 23 lipca, 2019 at 5:19 pm — Odpowiedz

   Dziękuję za opis tego, co się terea dzieje. Remont na jednym z najwazniejszych odcinków w Apulii!!!! Pozdrawiam gorąco!!!!

 9. Ilona
  1 września, 2019 at 1:50 pm — Odpowiedz

  Cześć, orientujesz się może czy bilety na autobusy Salento można kupić u kierowcy albo w Tabacchi?

 10. Krzysztof
  8 września, 2019 at 11:56 am — Odpowiedz

  Witam, świetny i przejrzysty blog. Wybieram się z rodziną na tydzień do Bari. Samo Bari będziemy zwiedzać wieczorami A za dnia chcemy zwiedzać pobliskie miasteczka. I tutaj pojawia się mój problem. Gdzie najlepiej wynająć mieszkanie, tzn. Stare miasto czy może
  lepiej nowe miasto na noclegi ? Z góry dziękuję
  Krzysztof

  • 8 września, 2019 at 2:11 pm — Odpowiedz

   Krzysztof, kto co lubi. Ja kocham starą część miasta, ale odpowiedz sobie na pytanie, jaką funkcję ma spełniać to miejsce? Czy ma być blisko transportu publicznego na wyprawy z Bari (bliskość stacji kolejowej), czy miejscem, aby wczuć się w klimat Bari (stara cześć), można rozważyć też bliskość do plaży, Pane e pomodororo… Jeśli będziecie samochodem, wówczas w zasadzie obojętnie, gdzie się Wam spodoba.

 11. Kasia
  13 września, 2019 at 1:29 pm — Odpowiedz

  A jak wyglądają ceny przejazdów? Czy można kupić bilet kolejowy na kilka dni?

  • 15 września, 2019 at 6:36 pm — Odpowiedz

   Proszę sprawdzać na stronie przewoźnika Trenitalia.

  • Ania
   25 lipca, 2021 at 8:24 am — Odpowiedz

   Mam pytanie na jakiej stacji wysiąść, jadąc pociągiem do Arbelobello? Czy jest taka stacja, czy trzeba gdzieś dalej/bliżej wysiąść i dojść do tego miejsca? I jak teraz wygląda sytuacja, czy dalej to ten sam peron 11? 🙂

   • 28 lipca, 2021 at 8:37 am — Odpowiedz

    Stacja w Alberobello jest blisko centrum, dosłownie 10 minut pieszo i już się jest!

 12. 9 stycznia, 2020 at 2:39 pm — Odpowiedz

  Dzięki za te wszystkie przydatne informacje! Już za dwa miesiące je przetestujemy w praktyce 🙂

  • 10 stycznia, 2020 at 10:15 am — Odpowiedz

   Nie ma sprawy! Pięknej podróży!

 13. Edi
  2 lutego, 2020 at 6:58 pm — Odpowiedz

  Bardzo przydatne informacje 🙂 Mam wykupione bilety do Bari w maju a kusi mnie nocleg na Półwyspie Gargano tylko przylot będzie po 20.00 i mam wątpliwości czy tak późno z przesiadkami można będzie się jeszcze dostać do Peschici czy raczej jedną noc spędzić blisko lotniska a na drugi dzień dotrzeć do celu :).

  • 3 lutego, 2020 at 10:18 pm — Odpowiedz

   Na Gargano polecam samochód. Proszę dokładnie sprawdzić połączenia z Peschici o takiej godzinie, ponieważ nie ma bezpośrednich połączeń, trzeba się przesiadać (min. 2 razy) i taki dojazd zajmie kilka godzin. O 20.00 może być naprawdę ciężko. Proszę zapytać swojego hosta/hotel, aby przekazali informacje o sposobie dojazdu z lotniska w Bari. To będzie najpewniejsza informacja.

 14. Miko
  13 listopada, 2021 at 5:52 pm — Odpowiedz

  Kas FAL nie ma na dworcu, jest osobny budynek na rogu placu i ulicy, po prawej, w środku kasa i wyjście do góry na perony.

  • 13 listopada, 2021 at 11:21 pm — Odpowiedz

   Na dworcu w Bari zmienia się coś od czasu do czasu, więc dziękuje za update.

 15. Isss
  26 sierpnia, 2022 at 10:06 pm — Odpowiedz

  Dzień dobry,
  jeśli dobrze zrozumiałam bilety na komunikację ważne są 4h (online) i 6h (tradycyjnie) – czy to oznacza, że w ramach tego czasu można przesiadać się kilka razy, podróżować różnymi pociągami (w ramach jednego przewoźnika)?

  • 30 sierpnia, 2022 at 8:32 pm — Odpowiedz

   można się przesiadać. Ważności biletu zależy zwykle od długości trasy.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Back
SHARE

APULIA – pociągiem i autobusem. Jak okiełznać Bari Centrale