Apulia pociągiem i autobusem. Jak okiełznać Bari Centrale

Czy Apulia pociągiem to dobry pomysł? Podróże koleją, szczególnie biorąc pod uwagę ceny biletów, siatkę połączeń, a nawet punktualność, to naprawdę niezły sposób na poznanie regionu, szczególnie jeśli obawiasz się prowadzenia samochodu we Włoszech.  Jednak, jak to w Italii, podróże włoską koleją nie jest tak oczywiste. A dworzec centralny w Bari to istna plątanina, w której nie tak łatwo się połapać. Jak to okiełznać? Krok po kroku.

Bari, widok na stare miasto. Loty do Bari i Brindisi z Polski i Europy.
Bari, widok na stare miasto

Apulia pociągiem

Jak dojechać z lotniska do Bari Centrale

Z Polski, jak i innych krajów europejskich, najczęściej przylatujemy na lotnisko im. Karola Wojtyły, Aeroporto di Bari. O połączeniach lotniczych tak z Bari, jak i Brindisi, z Polski i z całej Europy, napisałam osobny artykuł, do którego Cię odsyłam.

Aby dojechać na dworzec kolejowy w Bari, na lotnisku bierzemy albo shuttle bus  za 4 EUR, który jeździ mniej więcej co pół godziny albo autobus miejski nr 16 za 1,6 EUR.

Bari Centrale – 4 dworce w jednym

Apulia pociągiem to znakomita forma podóży po regionie, jest wygodnie, szybko i naprawdę tanio. Z Bari pociągi odjeżdżają do Rzymu, Neapolu, Mediolanu, a także Turynu, Bolonii i Pescary. Jest także oczywiście szereg połączeń wewnątrz samego regionu Apulia i właśnie na tych połączeniach dzisiaj się skupię.

Pociągi stąd odjeżdżają w 4 kierunkach: zachodnim, południowym, południowo-zachodnim i północno-zachodnim.

Każdy z tych kierunków obsługuje inne przedsiębiorstwo kolejowe, nie ma współużytkowania torów i dworców. Dlatego każda spółka ma swoje własne tory, perony i dworce kolejowe, z których inny przewoźnik nie ma prawa korzystać.

W Apulii mamy 5 przewoźników kolejowych:

 1. Trenitalia: Bari – Barletta – Foggia; Bari – Brindisi – Lecce; Bari – Taranto
 2. Ferrovie del Gargano: Foggia i Półwysep Gargano (nie jeżdżą z Bari)
 3. Ferrotramviaria: Bari – Barletta, obsługują lotnisko w Bari
 4. Ferrovia Apullo-Lucane: Bari – Almatura – Matera (Bazylikata) i dalej wgląd regionu Bazylikata
 5. Ferrovia del Sud Est: Bari-Taranto; Bari – Półwysep Salentyński (Salento)

Które linie wybrać, aby dojechać do najpiękniejszych miasteczek Apulii? Proszę bardzo! Apulia pociągiem podana na tacy.

Trenitalia

Tranitalia: Bari – Barletta – Foggia; Bari – Brindisi – Lecce; Bari – Taranto (Tarent)

Główny budynek dworca kolejowego Bari Centrale, należy do Trenitalia dlatego bilety można tu kupić bez problemu, w kasach lub automatach. Pozostałe firmy operują w innych budynkach i tam należy szukać ich kas biletowych.

TIPGdzie polecam pojechać? Nadmorskie Trani – perłę Adriatyku i BarlettaTaranto (po polsku Tarent) – koniecznie posmakować wina Primitivo di Manduria. Barokowe Lecce jest punktem obowiązkowym!

Ferrovie del Sud Est – tajemniczy peron 11

Ferrovie Appulo-Lucane (FAL)
Trasa południowa: Bari-Taranto: kierunek na zwiedzanie Alberobello i Locorotondo, białych miasteczek Apulii.

Na koleje FSE można kupić bilety tylko na peronie, który należy do tych kolei, i z którego to peronu odjeżdzają ich pociągi. Brzmi enigmatycznie?

Jest to peron 11 dworca Bari Centrale. Problem w tym, że Bari Centrale ma… 10 peronów. Pod nimi znajdują się 3 przejścia podziemne, ale tylko z jednego z nich prowadzi wąski korytarzyk na, nie mający oficjalnego numeru, peron 11.

To trochę, jak Harry Potter i peron 9 i 3/4.

Na obrazku poniżej, pobranym bezpośrednio ze strony przewoźnika, widać pięknie dokąd jeżdżą. Pozwoliłam sobie jednak dołożyć exstra 2 kropki: Alberobello i Locorotondo. Jeśli klikniesz w obrazek, będzie większy i bardziej wyraźny.

TIPGdzie polecam pojechać? Białe miasteczka z domkami trulli: Alberobello i Locorotondo. Poza tym Taranto i na Półwyspie Salentyńskim, Lecce, Otranto Gallipoli. Jeśli marzysz o plażach, jak na Malediwach – Leuca.

Koleje FDG, poziom -1

Ferrovie del Nord Barese, obecnie Ferrotramviaria

FR2 (linia szara) i FM2 (linia żółta): Bari – Aeroporto (lotnisko)

FR1 (linia niebieska): Bari – Andria – Barletta

FM1 (linia czerwona): Bari – Cecilia

TIPStację Andria polecam tym, którzy chcą zwiedzać Castel del Monte, zbudowany w 1240 r. przez Fryderyka II Hohenstaufa. Zamek jest uznawany za jedno z najdoskonalszych dzieł architektonicznych średniowiecza i został wpisany w 1996 na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bilet wstępu 7,5 EUR.

TIPAby kupić bilet, trzeba wyjść z budynku Bari Centrale na zewnątrz i wejść do budnku obok, przylegającego do niego. Jest to osobny budynek FDG. Tu kupimy bilety i znajdziemy zejście na perony FDG, które znajdują się na poziomie -1, dokładnie pod torami Trenitalii. Ale tylko z tego budynku można na nie zejść.

Ferrovie Appulo-Lucane, poziom +1

Ferrovie Appulo-Lucane (FAL)
Trasa zachodnia: Bari – Almatura – Matera (Bazylikata)

Inne trasy prowadzą w głąb regionu Bazylikata.

TIP Tylko część wagonów jedzie do Matery! Upewnij się, że siedzisz we właściwym. Punktem rozdzielenia się pociągów jest Almatura (co dobrze pokazuje poniższa mapa).

TIPPociągi nie kursują w niedzielę, ale są autobusy (ten sam przewoźnik). Na tej stronie www ogarniesz i pociągi i autobusy. Sprawdź koniecznie połączenia przed podróżą.

TIPŻeby znaleźć kasy FAL, trzeba wyjść z dworca, przejść plac, skręcić w lewo i oddalając się od dworca iść wzdłuż torów jakieś 100-150m. Znajduje się tam małe wejście z napisem FAL. Tam można kupić bilety. Od kas idzie się z powrotem w stronę dworca. Tym razem już wewnątrz budynku dochodzimy tamtędy do kas dworca firmy… FDG. Za nimi jest wejście na poziom +1. Dokładnie nad torami Trenitalii. Ufff.

Kolej na półwyspie Gargano

Jeśli chesz się poruszać pociągiem  po półwyspie Gargano, tę linie obsługują Ferrovie del Gargano (FDG – zarówno autobusy, jak pociągi).  W tym celu należy dojechać do Foggia (pociągiem) lub autobusem z Antrani czy Barletta.

Ferrovie del Gargano: Foggia i Półwysep Gargano

UWAGA! Te linie nie jeżdżą z Bari!

TIPGdzie polecam pojechać? Magiczny Półwysep Gargano wraz z Wyspami Tremiti (San Domino, San Nicola, Capraia, Cretaccio i oddalona Pianosa). Częściowo górzysty, porośnięty lasem, rejon niemal dziewiczej przyrody, dlatego utworzono tu w 1991 roku park narodowy. Na prześliczne wyspy Tremiti można popłynąć z portów w Termoli, Ortona, Vasto, Rodi Garganico, Peschici, Vieste , Manfredonia.

Apulia autobusem

Na koniec, autobusy.

 1. W Apulii, między poszczególnymi miastami można podróżować liniami SITA Sud, które same rekomendują aplikację moovit do sprawdzania ich połączeń.
 2. Ferrovie del Sud Est mają szeroką ofertę połączeń nie tylko kolejowych, ale także autobusowych. Aby sprawdzić ich ofertę i rozkład jazdy, należy wejść na ich stronę TU, wybrać z listy rozwijanej (pierwsza dotyczy pociągów, druga autobusów) interesująca nas połączenie autobusowe i ściagnąć pdf z rozkładem jazdy.
 3. Po Apulii możemy podróżować także z firmami Flixbus, Cotrap, Miccolis. Jeżdżą choćby do Matery.
 4. Na półwyspie Gargano transport autobusowy pomiędzy miasteczkami, zapewniają Ferrovie del Gargano.
 5. Prowincja Lecce na okres letni uruchamia dodatkowych 9 linii, które dowiozą nas codziennie w najatrakcyjniejsze miejsca Półwyspu Salento. Autobusy jeżdżą codziennie, od 1 czerwca do 30 września. Inicjatywa nosi nazwę Salento in bus. Są to linie:

101: Lecce – Torre Dell’Orso – Otranto
102: Gallipoli – Maglie
103: Maglie – S. Cesarea T. – Castro – Marina di Andrano
104: Lecce – Porto Cesareo – Gallipoli
105: Otranto – Santa Cesarea – Castro – S. M. di Leuca
106: Lecce – Maglie – Otranto
107: Lecce – Maglie – Tricase – S.M. di Leuca
108: Lecce – Gallipoli – S.M. di Leuca
110: Porto Cesareo – Riva degli Angeli

Apulia pociągiem i autobusem. Salento in bus, letnie połączenia autobusowe na półwyspie Salento
Źródło mapy

Pomocne aplikacje

Jeśli chcesz szybko sprawdzić połączenia kolejowe lub autobusowe polecam Ci zainstalować na czas podóży do Apulii te aplikacje na telefon: GoEuro i Trenit. Obie znakomicie się sprawdzają, co potwierdzają liczni członkowie mojej grupy, którzy podróżowali po Apulii transportem publicznym korzystając właście z tych aplikacji. Apulia pociągiem czy autobusem jest teraz znacznie łatwiejsza do ogarnięcia.

Czegoś brakuje? Daj mi znać w komentarzu, a chętnie dopiszę.

Apulia pociągiem jest szalenie przyjemną formą zwiedzania regionu, szalenie polecam Ci taką przygodę. Jeśli jednak wolisz samochód, napisałm wczesniej artukuł o tym, jak wynajać samochód w Bari (także bez karty kredytowej).

O Apulii

Artykuły o Apulii, które ukazały się do tej pory na blogu:

 

Za opis, jak okiełznać Bari Centrale dziękuję panu Marcinowi Mizerackiemu, który zostawił go pod jednym z moich wpisów na facebooku i tym samym zainspirował mnie do stworzenia tego artykułu.

 

Mam nadzieję, że pomogłam.

Magda

Previous post
Well Made in Italy. Niezniszczalne sandały Lizard Creek IV
32 najpiękniejsze miasteczka Apulii. Alberobello
Next post
34 najpiękniejsze miasteczka Apulii. Praktyczny przewodnik

11 komentarzy

 1. Lipiec 18, 2018 at 6:45 pm — Odpowiedz

  Bardzo szczegółowy i pomocny post. Bari jest na naszej liście do zobaczenia, więc na pewno skorzystamy z tego posta 🙂 pozdrawiamy!

 2. M.
  Lipiec 23, 2018 at 10:33 am — Odpowiedz

  Ja również skorzystam z tych wszystkich praktycznych wskazówek, bo już za 2 tygodnie wybieramy się do Bari i baza wypadowa będzie właśnie w okolicach dworca Bari Centrale 🙂 Dziękuje 🙂

 3. Lipiec 24, 2018 at 11:02 am — Odpowiedz

  Kurcze, jaka szkoda, ze nie widzialam tego posta wczesniej! Bo dworzec w Bari stal sie moim przeklenstwem podczas tego urlopu 😀 A ten nieistniejacy peron 9 i 3/4… tzn. peron 11 sprawil, ze nie wiedzialam, czy jestem slepa czy glupia… 😀

  • Lipiec 24, 2018 at 9:32 pm — Odpowiedz

   Dlatego właśnie ten post powstał :). Choć pewnie mógłby cześniej, wówczas więcej osób by skorzystało :).

 4. Sierpień 2, 2018 at 11:26 am — Odpowiedz

  Ahoj, nominuję Twojego bloga do nagrody Mystery Blogger Award i pozdrawiam serdecznie. Szczegóły tutaj: http://robimysobieraj.blogspot.com/2018/08/nominacja.html

  • Sierpień 6, 2018 at 8:07 am — Odpowiedz

   Bardzo dziękuję!!! Jestem szalenie wdzięczna, bo nominiacja od innych blogerów jest szczególnie cenna.

 5. Anna
  Sierpień 18, 2018 at 7:23 am — Odpowiedz

  Ciao,
  bardzo dziękuję, Twoje informację są bezcenne! Kupiliśmy bilety do Bari, rodzina 4-os.Za 4 dni.. Pierwszy nocleg mamy w Bari. Zostało nam 10, chciałam to podzielić na 2, czyli pojechać pociągiem do punktu A, wzdłuż Adriatyku-płd-wschód,5 dni na zwiedzanie okolicy. Pojechać do punktu B, zwiedzać, potem wrócić na lotnisko do Bari. Czy możesz mi pomóc wybrać te punkty strategiczne, w których się zatrzymać? Chodzi o dostępność kolei i poruszanie się po regionie, komunikacja, pieszo, rower…Jestem w trakcie szukania noclegów na airbnb i nie chcę zrobić jakiegoś błędu. A wszędzie jest cudownie!

  • Sierpień 18, 2018 at 11:00 am — Odpowiedz

   Aniu, Bari jest naprawdę dobrym miejscem wypadowym, jadą tam pociągi i autobusy, polecam wziąć pod uwagę noclegi zupełnie na południu, w okolicach Lecce lub nawet jeszcze dalej: Otranto lub Gallipoli, a nawet Leuca, by zwiedzić sobie Półwysep Salento i nie być zmuszonym do ciągłych dalekich dojazdów. Nieźle sprawdza się także Monopoli jako baza, ale skoro macie już Bari, to nie ma takiej potrzeby. Wzięłabym za to pod uwagę 2 noclegi w Matera (lub minimum 1). To zupełnie inny świat. Pamiętajcie, że z Bari warto pojechac także na pn. Życzę wspaniałych wakacji! W razie pytań, zapraszam także do mojej grupy, Apulia cieszy się ogromnym powodzeniem, więc ma kto pomagać, zapraszam tu: https://www.facebook.com/groups/wloskiepodroze/

 6. Emirks
  Wrzesień 9, 2018 at 8:29 am — Odpowiedz

  Witam,
  Siedzę i wertuję internet i jestem coraz głupsza. Będę w Apulii w połowie października od soboty do wtorku, chciałabym zobaczyć Materę (najlepiej z noclegiem), Alberobello (na krótki spacer) i Poligniano di Mare (też najlepiej z noclegiem). Jednocześnie nie chcę pędzić a ostatnią noc spędzić już w Bari. Nie mogę znaleźć autobusów w niedzielę np. na trasie Matera-Bari-Poligniano bo wyświetla mi się komunikat że błędna data… czy mogę wcześniej coś ustalić żeby dostosować noclegi? pomocy…

  • Wrzesień 9, 2018 at 11:25 am — Odpowiedz

   W artykule podaję aplikacje, w których można sprawdzić połączenia w Apulii. Sugeruję zainstalować sobie którąś z nich na czas podróży do Apulii i tym samym zminimalizować stres związany z poruszaniem się po regionie. One naprawdę się sprawdzają. W niedzielę kursują z Matery do Bari zarówno autobusy Cotrap (http://www.cotrap.it/cerca.asp), jak i Flixbus. W niedzielę pociągi nie kursują. Życzę wspaniałej podróży! Apulia jest wspaniała.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Back

O AUTORZE

MOJA GRUPA NA FACEBOOKU

 

MÓJ ŚWIAT NA INSTAGRAMIE

 • Zachód słońca, czyż to nie istna ceremonia? Kolory blakną, zanikają, słońce zachodząc, zabiera je ze sobą. Jeśli będzie miało ochotę, odda nam je rano. Tymczasem, dobranoc ❤️. __________________________

TAG PHOTOS I #italiapozaszlakiem
FOLLOW I @italiapozaszlakiem
ADMIN & CREATOR I @italiapozaszlakiem
PLEASE FOLLOW I www.facebook.com/italiapozaszlakiem
__________________________

#levanto #rivieradilevanto #liguria #beautifulliguria #discoverliguria #ig_liguria #thehub_liguria #shotz_of_liguria #shotz_of_italia #whatinitalyis #travellinginitaly #wellmadeinitaly #awsomeitaly #charmingitaly #travelpics #theheartofslowliving #beautifuldestinations #littlestoriesofmylife #italiapozaszlakiem #italia_365 #ig_italy #bellaitalia #sunset
 • [#BlackFriday] [23.11.2018]

Podobnie, jak w zeszłym roku, także w tym planuję w grupie na FB, Moje wielkie włoskie podróże, zorganizować BLACK FRIDAY - 23 listopada 2018!

Tego dnia wszyscy możemy skorzystać! To dzień wyprzedaży! Ty oferujesz zniżkę, a my kupujemy!

Jeśli masz swój biznes polsko-włoski związany z podróżowaniem po Italii czy włoskimi produktami, możesz tego dnia złożyć ofertę specjalną dla grupowiczów - zaoferować zniżkę lub coś specjalnego! 
Warunkiem jest przygotowanie specjalnej grafiki, na której znajdą się obowiązkowo 4 informacje:

1. napis: Moje wielkie włoskie podróże
2. hashtag: #BlackFriday
3. kwota/ procent zniżki
4. okres trwania promocji

Resztę informacji dodajcie wg własnego uznania. To ma być kupon promocyjny.

Każdy, kto uszykuje taką grafikę, może tego dnia mieć własny, dedykowany post z dokładnym opisem swojej oferty promocyjnej i linkiem. 
Więcej informacji znajdziesz w grupie, Moje wielkie włoskie podróże. Link do grupy znajdziesz w BIO.
 • Trapani jest mieszanką kultur i stylów. Natura przeplata się tu z historią. Długie piaszczyste plaże zachęcają do kąpieli w błękitnym morzu, do długich spacerów lub biegania wzdłuż brzegu i do romantycznych chwil przy przepięknych zachodach słońca, które ubierają niebo w odcienie różu, czerwieni i pomarańczy. 
Starówka zaprasza na zwiedzanie i spacer między różnymi epokami. Warto pospacerować tu z głową zwróconą w górę, by móc pooglądać przepiękne dekoracje zdobiące budynki, ciekawe balkony i balustrady. 
I nie zdziwcie się, jeśli Wasz nos zaprowadzi Was w labiryncie wąskich uliczek do maleńkich, ukrytych niemalże cukierni lub restauracji. Stare miasto przepełnione jest bowiem kuszącymi zapachami kuchni śródziemnomorskiej.

Na blogu znajdziesz obszerny przewodnik po tym sycylijskim mieście.

__________________________

TAG PHOTOS I #italiapozaszlakiem
FOLLOW I @italiapozaszlakiem
ADMIN & CREATOR I @italiapozaszlakiem
PLEASE FOLLOW I www.facebook.com/italiapozaszlakiem
__________________________

#italy🇮🇹 #sicilia #sicily #trapani #discovertuscany #ig_tuscany #thehub_toscana #beautifultoscana #shotz_of_toscana #cretesenesi #shotz_of_italia #whatinitalyis #travellinginitaly #wellmadeinitaly #awsomeitaly #charmingitaly #travelpics #theheartofslowliving #beautifuldestinations #beautifulmetters #littlestoriesofmylife #inspiremyinstagram #lifestylephotography #italiapozaszlakiem #italia_365 #ig_italy #bellaitalia
 • Kosmiczny krajobraz Crete Senesi, Toskania.

__________________________

TAG PHOTOS I #italiapozaszlakiem
FOLLOW I @italiapozaszlakiem
ADMIN & CREATOR I @italiapozaszlakiem
PLEASE FOLLOW I www.facebook.com/italiapozaszlakiem
__________________________

#italy #italia #tuscany #toskania #cretesenesi #agriturismobaccoleno #lanostratoscana #tuscany #discovertuscany #ig_tuscany #thehub_toscana #beautifultoscana #shotz_of_toscana #shotz_of_italia #whatinitalyis #travellinginitaly #wellmadeinitaly #awsomeitaly #charmingitaly #travelpics #theheartofslowliving #beautifuldestinations #beautifulmetters #littlestoriesofmylife  #italiapozaszlakiem #italia_365 #ig_italy #bellaitalia #superfood
 • Śliczne Camogli, Liguria.

__________________________

TAG PHOTOS I #italiapozaszlakiem
FOLLOW I @italiapozaszlakiem
ADMIN & CREATOR I @italiapozaszlakiem
PLEASE FOLLOW I www.facebook.com/italiapozaszlakiem
__________________________

#camogli #holidays #rivieradilevanto #liguria #beautifulliguria #discoverliguria #ig_liguria #thehub_liguria #shotz_of_liguria #shotz_of_italia #whatinitalyis #travellinginitaly #wellmadeinitaly #awsomeitaly #charmingitaly #travelpics #theheartofslowliving #beautifuldestinations #littlestoriesofmylife #italiapozaszlakiem #italia_365 #ig_italy #bellaitalia
 • Mam na zdjęciach z Włoch stosunkowo mało jedzenia. Ale w sumie się nie dziwię, za szybko je zjadam 😉. A tobie udaje się czasem coś w kadrze zatrzymać, zanim to ze smakiem zjesz?

__________________________

TAG PHOTOS I #italiapozaszlakiem
FOLLOW I @italiapozaszlakiem
ADMIN & CREATOR I @italiapozaszlakiem
PLEASE FOLLOW I www.facebook.com/italiapozaszlakiem
__________________________

#italy #italia #tuscany #toskania #cucinaitaliana #agriturismoilgorgo #lanostratoscana #tuscany #discovertuscany #ig_tuscany #thehub_toscana #beautifultoscana #shotz_of_toscana #shotz_of_italia #whatinitalyis #travellinginitaly #wellmadeinitaly #awsomeitaly #charmingitaly #travelpics #theheartofslowliving #beautifuldestinations #beautifulmetters #littlestoriesofmylife  #italiapozaszlakiem #italia_365 #ig_italy #bellaitalia #superfood
 • Co to jest szczęście? Często zadaję sobie to pytanie. Odpowiedź jest zmienna, uwarunkowana humorem, pogodą, samopoczuciem, miejscem, otoczeniem, towarzystwem... Wiele zmiennych. A jednak szczęście jest przede wszystkim we mnie. Dopóki tli się w środku, wszystko jest w porządku, jeśli przygasa, robię wszystko, aby je na nowo rozświetlić. Pomagają w tym głupotki, drobiazgi, malutkie sprawy, ot kawa zrobiona przez męża, piękny widok, budzący mnie promień słońca, ukochana muzyka, koncertujące cykady, przytulająca się córka, widok gwiazd na niebie, buziak na dobranoc od syna.

Tu, w Lajatico czułam się częścią wszechświata. Byłam jak źdźbło trawy targane na wietrze. Jakby ten wiatr był czymś dla mnie najważniejszym w życiu, jedyną emocją, której wyczekiwałam. Był tylko ten wiatr, pola, cisza... Lajatico mnie oniemiało. Rozumiem teraz dużo lepiej Andrea Bocelli, dlaczego nazwał swój teatr, Teatro del Silenzio. To też kwintesencja szczęścia w błogim spokoju.
 • Pozdrawiam cię bardzo gorąco! 🧡💛🧡💛🧡💛🧡💛🧡💛🧡 __________________________

TAG PHOTOS I #italiapozaszlakiem
FOLLOW I @italiapozaszlakiem
ADMIN & CREATOR I @italiapozaszlakiem
PLEASE FOLLOW I www.facebook.com/italiapozaszlakiem
__________________________

#italiapozaszlakiem #magdaciachbaklarz #blogger #blogaboutitaly #iloveitaly
 • Toskański poranek.

WSKAKUJ NA MÓJ INSTAGRAM

JESTEM W TOP 50 BLOGÓW PODRÓŻNICZYCH!

Italia poza szlakiem w TOP 50 polskich blogów podróżniczych

POLECAM WZIĄĆ SOBIE DO SERCA

„Raz do roku jedź w miejsce, gdzie nigdy wcześniej nie byłeś.”

~ Dalajlama

JESTEŚ ZE MNĄ NA FACEBOOKU?

Facebook Pagelike Widget
SHARE

Apulia pociągiem i autobusem. Jak okiełznać Bari Centrale