WENECJA – 26 punktów widokowych i miejsc, gdzie zrobisz zachwycające zdjęcia

WENECJA – 26 punktów widokowych i miejsc, gdzie zrobisz zachwycające zdjęcia

Wenecja mapaO ile od dawna wiedziałam, że chcę opisać punkty widokowe w Wenecji, o tyle zastanawiałam się, czy powinnam wspomnieć także o popularnych weneckich miejscach znanych z Instagrama.

Znam je, byłam tam, ale … najlepiej je zilustrować tak, jak to robią piękne dziewczyny – w zwiewnych i soczyście kolorowych sukienkach. Wówczas naprawdę dostrzega się niezwykłą urodę miejsca i unikalność takiej fotografii. Aby zrobić takie zdjęcia, dziewczyny niejednokrotnie muszą wstać, skoro świat, aby na zdjęciach było jak najmniej postronnych osób. Podziwiam absolutnie ich determinację i kreatywność. Takich zdjęć na Instagramie i w platformie Pinterest jest cała masa, więc jeśli szukasz inspiracji, wystarczy troszeczkę poszukać.

Ja natomiast przedstawiam te wszystkie punkty widokowe w Wenecji, które znam oraz miejsca, które kochają miłośnicy Instagrama, choć sama nie jestem główną bohaterką zdjęć.

Mam nadzieję, że mój przewodnik będzie pomocny. Jedyna sugestia, jaką chcę się z tobą podzielić to bądź otwarty na Wenecję, nie obawiaj się wchodzić w wąskie boczne uliczki, których nie znasz. Nigdy nie wiadomo, co odkryjesz!

A jeśli chcesz się podzielić swoimi odkryciami w Wenecji, proszę koniecznie napisz komentarz. Może być pomocny dla kolejnych odkrywców Serenissimy!

Oto punkty widokowe w Wenecji oraz miejsca, gdzie zrobisz zachwycające zdjęcia.

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

Punkty widokowe w Wenecji i miejsca znane z Instagrama

1. Most Rialto, Ponte di Rialto

Gdy staniesz na moście Rialto masz piękny widok na Canal Grande i Wenecję. Nie zapomnij zrobić zdjęcia po obu stronach mostu z widokiem na kanał.

Most Rialto łączy dzielnice San Polo (tu jest targ rybny) i San Marco.

Zejdź z mostu po stronie San Marco i przejdź do fotografowania samego Ponte di Rialto z tobą w roli głównej.

Po zejściu z mostu w prawo stań lub usiądź na jednym z pomostów i zrób sobie zdjęcie z widokiem na Ponte di Rialto. Czasami warto poczekać, aby nic nie stało w tym momencie, żadna łódka. Ruch jest tu bardzo duży, więc trzeba wykazać się cierpliwością.

Schodząc z mostu w lewo natkniesz się na niewielki kamienny tarasik, tuż przy stopniach schodzących do kanału. Tu także możesz sobie zrobić piękne zdjęcie z widokiem na most. Miejsce to także się popularnością, ale można spokojnie poczekać na swoją kolej.

Teraz czas na drugą stronę mostu, w dzielnicy San Polo.

Zejdź z mostu Rialto w prawo. Obejdź duży biały budynek – to Palazzo dei Camerlenghi – aby znaleźć dla siebie jak najlepsze miejsce nad brzegiem kanału, by w tle było widać most.

Gdy jesteś już po tej stronie kanału, polecam ci od razu jeszcze jedno miejsce. Możesz spróbować zrobić zdjęcie z mostem w tle, ale tu pięknie prezentują się na zdjęciach kamienice na drugim brzegu. Przespaceruj się około 200 m na lewo od mostu, w miejsce, gdzie stacjonują gondole: Gondola Traghetto di Riva del Vin. Tu także jest zawsze mnóstwo turystów, ale na pewno uda ci się znaleźć dogodne miejsce i moment na zdjęcie.

Wskazówka I Sprawdź, jak dojechać z lotniska Marco Polo i Treviso do Wenecji. Opisałam to bardzo szczegółowo.

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca
Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

2. Fondaco dei Tedeschi  – bezpłatna panorama na Canal Grande

Fondaco dei Tedeschi to położone tuż koło mostu Rialto centrum handlowe z luksusowymi markami. Jednak na jego dachu znajduje się taras widokowy dostępny zupełnie za darmo. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, taka wizytę trzeba wcześniej zarezerwować online. Na taras jest wpuszczanych tylko 40 osób co 15 minut, więc nie spóźnij się!

Także samo centrum handlowe jest piękne i bardzo instagramowe.

Wskazówka I Taras jest czynny od 10:30 do 18:30Kliknij tu, aby zarezerwować wejście na taras. Często nie ma już miejsc na ten sam dzień, więc sugeruję zrobić to dzień wcześniej.

Wenecja – 15 wspaniałych rzeczy do zrobienia w najpiękniejszym mieście świata. Przewodnik

3. Libreria Acqua Alta  – niecodzienna księgarnia

Ta księgarnia była w przeszłości niejednokrotnie zalewana i w przyszłości bez wątpienia będzie ponownie. W Wenecji ten stan określa się jako „wysoka woda”, czyli acqua alta. Jestem pewna, że kojarzysz obrazki zalanego placu św. Marka z telewizji lub internetu, a może nawet sam tego doświadczyłeś w trakcie wizyty w mieście. Na Piazza San Marco, który jest zalewany jako pierwszy, ponieważ to najniższy punkt miasta, ustawiane są wówczas specjalne pomosty, passarelle, po których należy się przemieszczać. Acqua alta ma miejsce, gdy występuje „kumulacja” niekorzystnych warunków atmosferycznych: wieje silny wiatr, tworzą się wysokie fale, trwa przypływ, poziom wody się podnosi.

Dlatego ta księgarnia ratuje się, jak może, książki są w wannach, w gondoli, na półkach, stołach, w kajakach, na tyle wysoko, by kolejna acqua alta niczego więcej już nie zniszczyła.

Ten eklektyzm przyciąga wiele osób. Księgarnia, choć jest tu wąsko i ciasno, daje pole możliwości dla naszej kreatywności, słowem ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Można zrobić zdjęcia na zewnątrz, w środku, a nawet w gondoli, która jest przycumowana przy księgarni i do której można wejść. Możesz wykorzystać także rekwizyty z samej księgarni, nie brak ich tutaj.

Wskazówka I Księgarnia jest czynna codziennie od 09:00 do 19:30, ma swoją stronę na FB. Adres Calle Longa S.M. Formosa 5176/b. Dowiedz się także, jak w Wenecji próbuje się zaradzić występowania wysokiej wodzie.

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca
Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

4. Scala Contarini del Bovolo

To punkt widokowy z biletem wstępu. Dojście do tego miejsca nie jest takie proste, ale Google Maps dobrze sobie radzi, doprowadza bezbłędnie. Nie ma oznaczeń prowadzących w to miejsce, jak to jest w przypadku Piazza San Marco czy Ferrovia (dworzec kolejowy), dopiero na samym końcu jest kierunkowskaz na wąską uliczkę, w która należy skręcić.

Dość trudno jest także zrobić dobre zdjęcie samego budynku, ponieważ jest tu dość ciasto, ale zachęcam do eksperymentowania. Dla mnie ta niezwykła klatka schodowa niczym ślimak jest największą atrakcją, natomiast widok z góry jest przede wszystkim na weneckie dachy oraz kampanilę i bazylikę.

WskazówkaRezerwacji należy dokonać online na konkretny dzień. Wpuszczanych jest jednocześnie tylko 10 osób co 30 minut. Dzieciom do lat 14 musi towarzyszyć osoba dorosła. Zabronione jest używanie statywów i selfie-sticków. Czynne codziennie od 10:00–17:30. Bilet 8 EUR, bezpłatne wejście dla dzieci do 12 lat. Bilet zniżkowy za 6 EUR przysługuje do 26 roku życia oraz powyżej 65. W Google Maps możesz wpisać Palazzo Contarini del Bovolo lub Scala Contarini del Bovolo.

Wenecja – 15 wspaniałych rzeczy do zrobienia w najpiękniejszym mieście świata. Przewodnik

Scala Contarini del Bovolo, Wenecja

5. Niewielkie pomosty, przy których cumują gondole lub łódki

Te urocze małe pomościki są świetnym miejscem, na piękne i romantyczne instagramowe zdjęcia. Spacerując po Wenecji możesz wypatrywać takich, jeśli akurat będą „wolne” czyli gdy nie będzie tam akurat ani gondoli, ani innych łodzi, przysiądź na takowym i zrób zdjęcie.

Oczywiście dziewczyny na Instagramie mają „swoje” pomościki.

Rinconcito adorable

Najbardziej znany jest ten przy Hotel San Moise. Z Piazza San Marco to tylko 5 minut spaceru, około 400 m.

Wystarczy opuścić plac przechodząc pod Museo Correr, iść prosto aż do Campo San Moisé. Tam trzeba przejdź przez most nad kanałem, a następnie skręć w pierwszą ulicę w prawo. Po chwili skręcić ponownie w prawo i na końcu uliczki Piscina S. Moise znajdziemy ów pomost.

Wskazówka I Na Google Maps ten pomost jest oznaczony jako: Rinconcito adorable.

Pomost przy Ponte de la Malvasia

Inny znajduje się na końcu uliczki Piscina S. Zulian, przy mostku Ponte de la Malvasia (Calle de la Malvasia 5492). Obok jest hotel Aqua Palace Hotel.

A przy okazji, z Ponte de la Malvasia widać piękny mostek Ponte Balbi, idealny na zdjęcia.

Wskazówka I Sprawdź mój przewodnik po Wenecji.

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca
Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

Piękne mosty w Wenecji

W tym mieście jest ponad 400 mostków, ale czy są wśród nich ładne i ładniejsze? Oczywiście, że są, choć to oczywiście kwestia indywidualnych upodobań. Zostawiam ci kilka namiarów, szczególnie jeśli polujesz na wyjątkowe ujęcia na Instagram. Prawda jest taka, że wystarczy się rozglądnąć i wybrać most,  który się nam podoba.

6. Ponte Maria Callas, Fondamenta Maria Callas

To most nazwany na cześć Marii Callas, słynnej śpiewaczki operowej, która wielokrotnie występowała w Teatro La Fenice w latach 1947-1954. Most zbudowano z białego kamienia z rzeźbionymi kamiennymi balustradami godnymi diwy. Jest tu zwykle spokojnie, więc bez problemu zrobisz piękne zdjęcia. Dodatkowego uroku dodaje mu dzwonnica kościoła Santo Stefano widoczna na dalszym planie.

7. Ponte de La Verona, Calle de la Verona

Jest to ceglano-kamienny most z ciekawą, kutą balustradą o wzorze niczym meandrująca rzeka. Kanał, nad którym go zbudowano to Rio Menuo lub de la Verona. Rok budowy 1864.

8. Ponte dei Conzafelzi, Fondamenta del Felzi – Calle Bragadin

To piękny, w całości żeliwny most, który jest nazywany także Storto lub Pinelli. Rozpościera się nad Rio de Santa Marina w pobliżu Corte Botera i Libreria Acqua Alta. Rok budowy1852.

9. Ponte Priuli, Campiello Priuli

Przepiękny, żeliwny mostek nad Riello de Santa Sofia. Rodzina Priuli była imigrantami z Węgier, którzy stali się częścią weneckiej arystokracji, z której wywodzi się kilku dożów i kardynałów. Most znajduję się mniej więcej 3/4 drogi idąc od dworca kolejowego w kierunku mostu Rialto. Jeśli kojarzysz Mc Donald przy Strada Nuova, to mijając go, wystarczy skręcić w trzecią uliczkę w lewo i to już będzie Campiello Priuli, którym dojdziesz do mostku.

10. Ponte degli Scalzi

Ten most znajdujący się tuż przy dworcu kolejowym widział każdy, kto był w Wenecji. To jeden z czterech mostów przewieszonych nad Canale Grande, łączącym dzielnicę Cannaregio z Santa Croce. Most został ukończony w 1934 roku i zastąpił stary żelazny most zbudowany przez Austriaków w 1858 roku. Jest piękny i … piekielnie zatłoczony! A można tu zrobić wyjątkowe zdjęcia, tylko trzeba być na miejscu naprawdę jak najwcześniej. Stań tak, abyś miał za plecami kościół stojący po tej samek stronie, co dworzec. To chiesa di Santa Maria di Nazareth lub po prostu chiesa degli Scalzi.

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca
Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca
Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca
Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

Plac św. Marka

To nie tylko świetny punkt na wiele instagramowych ujęć, ale też wspaniałe miejsca widokowe. Za niektóre przyjdzie jednak zapłacić.
Przede wszystkim, jeśli chcesz mieć plac św. Marka tylko dla siebie, musisz się tu pojawić jak najwcześniej, a wschód słońca to naprawdę niezła pora. Z każdą godziną później jest coraz więcej ludzi. W późniejszych godzinach łatwiej zrobić zdjęcie bez obecności innych osób na zdjęciu jedynie z laguną w tle.

Na Piazza San Marco są świetne punkty widokowe.

11. Dzwonnica św. Marka

Zacznijmy od dzwonnicy, Campanile di San Marco, bo to najwyższy punkt widokowy w mieście. Widok z góry jest spektakularny, możemy podziwiać Wenecję z wysokości 99 metrów, przez 12 okien zapewniających widok na cztery strony świata. Wieża zwieńczona jest złotą figurą Archanioła Gabriela.

Poprzednia wieża, która tu stała była w złym stanie technicznym i ostatecznie zawaliła się 14 lipca 1902 r. Runęła, uszkadzając okoliczne budowle i pozostawiając po sobie wielkie gruzowisko. Przyczyną zawalenia, było pęknięcie północnej ściany wieży, które w poprzedzających katastrofę dniach powiększało się.  Nikt nie zginął, ponieważ tuż przed zawaleniem się budowli ludzi ostrzegł dźwięk kruszących się kamieni spadających na wiszące na wieży dzwony. Upadająca kampanila niemal całkowicie zniszczyła pobliski budynek, Loggetta del Sansovino i uszkodziła narożnik Biblioteca Marciana.

Natychmiast postanowiono o budowie nowej dzwonnicy, nad którą prace trwały do 6 marca 1912 roku. Odtworzono pierwotny wygląd wieży i dodatkowo zainstalowano windę. W wieży znajduje się m.in. tablica upamiętniająca prezentację teleskopu przez Galileusza dożowi Wenecji w 1609 roku.

Wskazówka I Za wjazd na wieżę trzeba zapłacić 10 EUR. Na górze możesz być tak długo, jak zechcesz.

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

12. Wieża Zegarowa

Po włosku to Torre dell’Orologio lub Torre dei Mori. Tu nie wejdziemy ot tak sobie, trzeba się wcześniej umówić, bo wejście jest wyłącznie z przewodnikiem. Jeśli cierpisz na klaustrofobię, odpuść, podobnie w przypadku zawrotów głowy, zaburzeń sercowo-oddechowych, lub jeśli jesteś  ciąży. Wieża nie jest dostępna dla niepełnosprawnych oraz dla osób mających problemy z chodzeniem. W środku zobaczysz m.in. mechanizm zegarowy, a także wejdziesz na samą górę, gdzie znajduje się dzwon zwieńczony złotą kulą i krzyżem, a w którego Maurowie uderzają kolejno co godzinę. Stąd rozpościera się widok na plac św. Marka, bazylikę, dzwonnicę św. Marka i lagunę.

Wskazówka I Rezerwacja biletów wstępu pod nr tel. 848082000. Bilet kosztuje 12 EUR, ulgowy 7 EUR dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat, uczniów w wieku od 15 do 25 lat oraz osób pow. 65 roku życia. Czynne codziennie od 12.00 do 16.00 poza 25 grudnia i 1 stycznia. Wstęp jest dozwolony od 6 roku życia, a grupa zwiedzających może liczyć maksymalnie 12 osób. Miejscem zbiórki jest kasa biletowa Muzeum Correr na Piazza San Marco, skąd całą grupą przechodzi się z przewodnikiem do wieży. W ramach biletu na Torre dell’Orologio jest wejście także do Muzeum Correr i połączonych z nim kolejnych dwóch.

Na zdjęciu poniżej Wieża Zegarowa jest po lewej, z widocznym dzwonem na górze.

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

13. Bazylika św. Marka

Kolejne miejsce to bazylika św. Marka, w której można wykupić wejście na taras widokowy. Sama bazylika jest oszałamiająca piękna i jej zdjęcia opublikowane gdziekolwiek zachwycą, ale można się pokusić także o dodatkowe atrakcje i zafundować sobie piękne widoki.

Wskazówka I Na stronie bazyliki znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, godziny otwarcia, ceny biletów.

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

14. Palazzo Ducale

I w końcu Palazzo Ducale. Tu przychodzi się przede wszystkim dla oszałamiających wnętrz, a widoki są tylko od czasu do czasu przez otwarte okna oraz z tarasu na wewnętrzny dziedziniec. O ile Most Westchnień widziany od zewnątrz jest piękny, o tyle od wewnątrz  raczej przygnębiający – można niemal odczuć smutek skazanego przechodzącego do więzienia. O tym będzie się mógł przekonać każdy, kto wykupi bilet do pałacu i uda się w kierunku więzienia. Najpiękniejsze kadry można zrobić chyba jednak na dziedzińcu, m.in. przy schodach prowadzących do rzeźb gigantów.

Moje zdjęcia są nocne, ponieważ w okresie karnawału Palazzo Ducale było czynne aż do 22:00. Skorzystałam z wieczornego zwiedzania, dzięki czemu niemal nie było już innych odwiedzających.

Wskazówka I Bilet wstępu kosztuje 25 EUR.

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca
Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

15. Museo Correr

W cenie wejścia do Pałacu Dożów jest także wejście do Museo Correr, z którego już na samym początku jest piękny widok na plac św. Marka. I z tym widokiem cię zostawię, natomiast wnętrza musisz już odkrywać samodzielnie. Zdecydowanie warto.

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca
Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

16. Riva degli Schiavoni

Nabrzeże przy placu San Marco to miejsce, gdzie znajdziemy m.in. wiele zacumowanych gondoli, a w tle widać wyspę San Giorgio Maggiore. Piękna wizytówka miasta i świetne miejsca na instagramowe zdjęcia.

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca
Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

17. Most Westchnień, Ponte dei Sospiri

Zwykle stajemy na Ponte della Paglia i robimy zdjęcia samego Mostu Westchnień. Bądź jednak uważny i kreatywny!

Stojąc na Ponte della Paglia można przykucnąć i zrobić zdjęcie przez kolumny mostu. Ale możesz także z niego zejść i udać się nad sam brzeg kanału, Rio del Palazzo – po lewej stronie, czyli od strony więzienia, jest tam wnęka i chodnik, który przechodzi nad kanałem, gdzie można na chwilę stanąć i zrobić piękne zdjęcie z widokiem na Most Westchnień. Nikt nie wejdzie ci w kadr, to pewne. Ten kawałek chodnika widać na trzecim zdjęciu, gdzie akurat  pozowała pewna para.

I w końcu, Most Westchnień można sfotografować z kolejnego mostu, który jest za nim, Ponte de la Canonica.

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca
Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca
Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca
Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

18. Widok z mostu Ponte dell’Accademia

Ponte dell’Accademia jest drugim mostem, który zbudowano na Canal Grande, co miało miejsce w roku 1854. To miejsce, z którego widok na Wenecję jest oszałamiający!
Jeden z najlepszych punktów widokowych w mieście! Widać z niego m.in. Bazylikę Santa Maria Della Salute, która znajduje się na skraju Canale Grande.

Wenecja, przewodnik. Widok z mostu Ponte dell'Accademia

19. Dorsoduro

Gdy przejdziesz mostem Ponte dell’Accademia na druga stronę Canal Grande, znajdziesz się w pięknej części dzielnicy Dorsoduro. To tu znajduje się Basilica di Santa Maria della Salute oraz Punta della Dogana. Można tu zrobić mnóstwo pięknych zdjęć na Instagrama, tylko pochodź troszkę dookoła. Znajdziesz fotogeniczne mosty i pomosty, piękne kadry z niesamowitą panoramą na Wenecję po drugiej stronie kanału, ciche uliczki.

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca
Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

20. Z widokiem na Basilica di Santa Maria della Salute

Bazylikę Santa Maria della Salute widać ją świetnie z Ponte dell’Accademia, ale jeśli kochasz robić wyjątkowe zdjęcia na Instagrama, zejdź z mostu na drugą stronę Canala Grande i idź w kierunku tych punktów: przystanek vaporetto Giglio, Trinita Taxi Water Pier, vaporetto San Marco Valaresso lub tuż obok, S. Marco. Tu znajdź dla siebie odpowiednie miejsce, są dłuższe pomosty i gondole, być może wybierzesz jeden z nich. Bazylika znajduje się po drugiej stronie kanału, więc wspaniale się prezentuje.

Tu mała uwaga, po południu zdjęcia będą pod słońce, więc lepiej być tu troszkę wcześniej. Obecnie (2022 rok) bazylika jest częściowo w rusztowaniu, co może zepsuć nieco efekt.

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca
Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

21. Wenecja z vaporetto

Gdy tramwaj wodny jest wypełniony ludźmi po brzegi trudno się fotografuje miasto, trudno się także fotografować na tle Wenecji. W Wenecji też są godziny szczytu. Mieszkańcy przemieszczają się do pracy, a po południu wracają.
Jeśli jednak wybierzesz kurs we wczesnych godzinach, ale nie w godzinach szczytu, nie będzie w mieście jeszcze zbyt wielu turystów i jest większe prawdopodobieństwo, że kadry będą udane. Polecam wsiąść z samego rana pod dworcem kolejowym (Ferrovia) do linii nr 1, która płynie przez cały Canal Grande.

Niezależnie od zdjęć, taką Wenecję od strony wody naprawdę trzeba zobaczyć. Nad kanałem stoją najwspanialsze i najbardziej reprezentacyjne pałace Wenecji, które zbudowano między XIII a XVIII wiekiem. Reprezentują styl bizantyjski, gotycki, renesansowy i barokowy i jest ich ponad 200. Nad kanałem wznosi się także 10 kościołów. Dlatego tak zachęcam do przejażdżki czarną linią nr 1.

Natomiast na zdjęciu poniżej jest widoczny Palazzo Ducale i kampanila św. Marka, które od strony wody prezentują się wyjątkowo dostojnie.

Wskazówka I Tramwaje wodne ACTV kursują co 5–15 minut w zależności od przystanku. Bilet na 75 minut kosztuje 7,50 EURna cały dzień 21 EUR.

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

22. Rejs gondolą

Piękne zdjęcie ciebie w gondoli wygląda naprawdę świetnie na Instagramie i tu się chyba ze mną zgodzisz, prawda? Wiele osób wybiera wyjątkowy strój, aby jeszcze bardziej podkreślić tę chwilę. Kobiety nawet ubierają piękne suknie wybrane specjalnie na tę okazję i zakładają weneckie maski, aby nadać dodatkowo tajemniczości.
Takie zdjęcia są niezapomnianą pamiątką.

Rejs gondolą jest dość kosztownym przedsięwzięciem, ale choć raz w życiu warto się przepłynąć. Jeśli dobrze wybierzesz miejsce na rejs, to bardzo relaksujące doświadczenie.

Wskazówka I Gondolą może płynąć 6 osób, rejs trwa 30 minut i kosztuje 80 EUR od godz. 8:00 do 19:00. Rejsy nocne (od 19:00) trwają 35 minut i kosztują 100 EUR.

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca
Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

23. Dzwonnica na wyspie S. Giorgio Maggiore

Niewielka wyspa San Giorgio Maggiore jest położona po drugiej stronie laguny od Piazza San Marco i Pałacu Dożów. To także jedno z najbardziej unikalnych punktów widokowych Wenecji.
Na tej maleńkiej wyspie atrakcją jest piękna, jasna bazylika z dwoma obrazami Tintoretto i widok z dzwonnicy, Campanile di San Giorgio Maggiore na Wenecję. Wejście do bazyliki jest bezpłatne, ale na dzwonnicę konieczny jest bilet wstępu.
Stąd widok na Wenecję jest chyba najpiękniejszy.

Wskazówka I Na wyspę płynie vaporetto linia 2 z przystanku San Marco-San Zaccaria (czas płynięcia 3 min).

Wenecja - punkty widokowe i Instagramowe miejsca

24. Skyline Rooftop Bar, Hilton Molino Stucky

Po całym dniu zwiedzania można sobie zafundować lampkę wina lub drinka z najlepszym widokiem na Wenecję z tarasu widokowego Skyline Rooftop Bar w hotelu Hilton Molino Stucky, na wyspie Giudecca. Rezerwacja nie jest wymagana, bar jest czynny od 17:00 do północy. Adres Giudecca 810, www.skylinebarvenice.it.

Wskazówka I Na wyspę można dopłynąć vaporetto nr 2, 8, 4.1, 4.2 oraz nocnym N.

Skyline Rooftop Bar, Wenecja

25. Bar i restauracja w Hotel Bauer Palazzo

Hotel Bauer Palazzo jest jednym z najbardziej ekskluzywnych i eleganckich hoteli w Wenecji, w którym nie brakuje nowoczesnych rozwiązań. Hotel posiada dwie restauracje i dwa bary, z czego ja pragnę zwrócić uwagę na restaurację Settimo Cielo oraz Bar Canale. Oba te miejsca są niezwykle wyrafinowane, zapewniają wspaniałe doznania smakowe, jak i godną podziwu panoramę na Wenecję i to z różnych poziomów.

Settimo Cielo to restauracja znajdująca się 7 piętrze budynku hotelu. Nie ma drugiej położonej tak wysoko w całej Wenecji! Restauracja jest czynna od środy do niedzieli w godzinach 19:30 do 21:30. Przyjmowani są zarówno dla goście hotelowi, jak i osoby z zewnątrz.

Wskazówka I Adres hotelu S. Marco 1459.

Restauracja Settimo Cielo w Hotel Bauer Palazzo w Wenecji
Settimo Cielo, źródło: Hotel Bauer Palazzo

Bar Canale jest położony na rogu Canal Grande i mniejszego kanału, Rio di San Moise, kilka stolików ma więc piękny widoki na kościół Santa Maria Della Salute. Ten bar jest królem Instagrama, ale cóż się dziwić, połączenie widoku na turkusową wodę i pięknie podane jedzenie na stole stanowią połączenie idealne. Bar jest czynny codziennie od 10:00 do 24:00.

Obok baru, od strony kanału Grande jest kolejna hotelowa restauracja, De Pisis.

Zdjęcie po lewej Bar Canale: Facebook Hotel Bauer Palazzo.

Bar Canale w Hotel Bauer Palazzo w Wenecji
Hotel Bauer Palazzo w Wenecji

26. Wyspa Burano

Nie mogłabym na koniec nie dodać niesamowicie kolorowego Burano.  Ta niewielka rybacka wysepka, dzięki malowaniu domów na najróżniejsze kolory stanowi ewenement. Burano uroczo prezentuje się na zdjęciach, nie mniej jednak, najlepiej być na wyspie w piękny, słoneczny dzień. Z Wenecji dopłyniesz tu wodnym tramwajem, vaporetto.

Wskazówka I Zobacz mój artykuł poświęcony Burano. Na Burano możesz dopłynąć bez przesiadki z przystanku Fodamente Nove w Wenecji linią nr 12 lub spod dworca kolejowego (Ferrovia) linia nr 3 lub 4.2 z przesiadką na Murano – przystanek przy latarni morskiej. Aby sprawdzić godziny kursowania poszczególnych linii, kliknij tu lub przejdź do interaktywnej mapy. Jeśli wolisz mapę połączeń vaporetto w formie pdf, kliknij tutaj, aby ją pobrać.

Burano, wyspa wenecka
Burano, wyspa wenecka

 

Nie masz teraz czasu na czytanie? Nie ma sprawy! Zapisz  sobie poniższe zdjęcia na Pinterest, aby przeczytać później.

Venice – the best viewpoints and instagram spots
Venice – the best viewpoints and instagram spots

Włoska poczta

Dzielę się z Tobą moimi włoskimi podróżami mając nadzieję, że cię zainspirują do samodzielnego poznawania jednego z najpiękniejszych krajów na świecie. Dlatego zachęcam, abyś dołączył także do czytelników mojego newslettera, poste italiane. Tylko dzięki temu nie przeoczysz niczego, co się pojawiło na blogu, ale przede wszystkim, otrzymasz mnóstwo dodatkowych informacji.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu praktycznych informacji o Italii, zapraszam Cię do mojej grupy na FB: Moje wielkie włoskie podróże, którą wyróżnił Magazyn Glamour, jako jedna z najciekawszych grup na FB. Zapraszam cię także na mojego Instagrama, na którym znajdziesz całą masę włoskich inspiracji!

Apulia w 4 dni pociągiem i autobusem - gotowy plan podróży
Previous post
Apulia w 4 dni pociągiem i autobusem – gotowy plan podróży
Toskania, Pienza
Next post
PIENZA, TOSKANIA – klejnot doliny Val d'Orcia: 47 adresów i cennych wskazówek

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Back
SHARE

WENECJA – 26 punktów widokowych i miejsc, gdzie zrobisz zachwycające zdjęcia