Luksusowa Vespa 946 Christian Dior – efekt współpracy Diora i Vespy

Luksusowa Vespa 946 Christian Dior – efekt współpracy Diora i Vespy

Wiosną 2021 roku swoją premierę będzie miał ekskluzywny model najsłynniejszego włoskiego skutera wszechczasów, Vespa 946 Christian Dior.

Zarówno włoska Vespa, jak i francuski Dior powstały w 1946 roku. Ta wyjątkowa współpraca obu marek to uczczenie jubileuszu 75-lecia ich powstania. Model Vespy 946, który pojawił się na rynku w 2012 roku, przeszedł luksusową metamorfozę. Nowa, limitowana wersja Vespa 946 Christian Dior, będzie dostępna tylko w wybranych punktach sprzedaży Piaggio i w butikach Diora. Na razie nie ujawniono ceny pojazdu.

Zobacz, jak wygląda ten wyjątkowy model Vespy i dowiesz się, kto stoi za jej projektem.

Vespa 946 Christian Dior

Vespa 946

Vespa 946 została zaprezentowana na największych motocyklowych targach EICMA 2012 w Mediolanie, gdzie przyjęto ją niezwykle entuzjastycznie. Ów entuzjazm wzbudził przede wszystkim jej wygląd, stylem nawiązujący do pierwszej Vespy. Wersja została unowocześniona, pozostał jednak wyrafinowany styl, zapewniono wysoką jakość wykonania.

Luksusowa Vespa 946 Christian Dior

Z okazji jubileuszu Vespy i Diora, postanowiono właśnie ten model wyprodukować w limitowanej, ekskluzywnej wersji, Vespa 946 Christian Dior.

Vespa 946 Christian Dior

Za projekt skutera odpowiadała, pochodząca z Rzymu, Maria Grazia Chiuri, dyrektor kreatywna Diora. Inspiracją w pracy nad skuterem był sam Rzym oraz kultowy film „Rzymskie wakacje” z Gregorym Peckiem i Audrey Hepburn.

Model Vespy 946 został ozdobiony zaprojektowanym w 1967 roku motywem Oblique. Znajdziemy go na znajdującej się na bagażniku masywnej skrzyni, siodle oraz kasku. Znajdziemy go także na  innych gadżetach z towarzyszącej skuterowi kolekcji Diora. Przywrócenie motywu, który stworzył Marc Bohan w 1967 r., to również zasługa Chiuri, która od czasów objęcia stanowiska, chętnie sięga do archiwów i dokonań swoich poprzedników.

Vespa 946 Christian Dior

Niebieskie skórzane wykończenia siedzeń i uchwyty kierownicy, kremowa biel ze złotymi paskami sięgającymi kół i ręcznie wykonane aluminiowe wstawki. Chiuri dodała również ekskluzywne ukośne wykończenie do konstrukcji wsporczej siedzenia.

Vespa 946 Christian Dior będzie produkowana w siedzibie Pontedera Piaggio na specjalnej linii montażowej, na której wszystko będzie wykonywane ręcznie. Ta bardzo ekskluzywna edycja jest napędzana standardowym trójzaworowym silnikiem o pojemności 125 cm3, podobnie jak wszystkie Vespy 946. Nowa, limitowana wersja Vespy 946 będzie dostępna w wybranych punktach sprzedaży Piaggio oraz w butikach Diora. Do sprzedaży trafi wiosną 2021. Cena jest, póki co, owiana tajemnicą.

Historia Vespy

Na blogu znajdują się dwa obszerne artykuły poświęcone historii Vespy, które powstały we współpracy w Vespa Club Polska. Vespa. Historia najzgrabniejszej osą świata – część 1 i część 2.

 

Nie masz teraz czasu na czytanie? Nie ma sprawy! Zapisz  sobie poniższe zdjęcie na Pinterest, aby przeczytać później.

Vespa 946 Christian Dior
Vespa 946 Christian Dior

Włoska poczta

Dzielę się z Tobą moimi włoskimi podróżami mając nadzieję, że cię zainspirują do samodzielnego poznawania jednego z najpiękniejszych krajów na świecie. Dlatego zachęcam, abyś dołączył także do czytelników mojego newslettera, poste italiane. Tylko dzięki temu nie przeoczysz niczego, co się pojawiło na blogu, ale przede wszystkim, otrzymasz mnóstwo dodatkowych informacji.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu praktycznych informacji o Italii, zapraszam Cię do mojej grupy na FB: Moje wielkie włoskie podróże, którą wyróżnił Magazyn Glamour, jako jedna z najciekawszych grup na FB. Zapraszam cię także na mojego Instagrama, na którym znajdziesz całą masę włoskich inspiracji!

Torta all’arancia di Sicilia, przepis na sycylijskie ciasto pomarańczowe
Previous post
Torta all’arancia di Sicilia – przepis na ciasto z pomarańczami prosto z Sycylii
Wenecja – 15 wspaniałych rzeczy do zrobienia w najpiękniejszym mieście świata. Przewodnik
Next post
WENECJA – 15 unikalnych doświadczeń w najpiękniejszym mieście świata. Przewodnik

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Back
SHARE

Luksusowa Vespa 946 Christian Dior – efekt współpracy Diora i Vespy