SARDYNIA – gdzie wynająć samochód, lokalne wypożyczalnie, bez karty kredytowej

SARDYNIA – gdzie wynająć samochód, lokalne wypożyczalnie, bez karty kredytowej

Gdzie wynająć samochód na Sardynii, także bez karty kredytowej to bardzo często zadawane pytanie. A mogę ci nieco pomóc w odnalezieniu odpowiedzi. Poniżesz znajdziesz zarówno lokalne wypożyczalnie z adnotacją, które z nich nie wymagają karty kredytowej. W śród nich są także te, gdzie wynajmiesz większe samochody typu van, a nawet kamper, ale też motory czy skutery. Dodałam także informacje o usługach Polaków, którzy działają na Sardynii.

Gdzie wynająć samochód na Sardynii, także bez karty kredytowej

Gdzie wynająć samochód na Sardynii

Ja wynajmuję zwykle przez rentalcars.com. Jest tam mnóstwo wypożyczalni, łatwo porównać ceny i znaleźć najodpowiedniejszą dla nas ofertę.

Wiele osób korzysta z ofert linii lotniczych, które widzimy w momencie zakupu biletu lotniczego i to też jest opcja. Nie wierz jednak ślepo w zapewnienia, że wypożyczalnia poczeka na twój opóźniony lot, szczególnie jeśli obejmuje to godziny poza regularną pracą biura.

Sieciówki, które na Sardynii dobrze się sprawdzają to:

 • Maggiore,
 • Sicily by Car,
 • Locauto.

Lokalne wypożyczalnie aut na Sardynii

 • Only Sardinia Autonoleggio: Olbia, Cagliari, Porto Cervo, San Teodoro. Wynajmują samochody, skutery, vany. Jest opcja BEZ KARTY KREDYTOWEJ.
 • Ruvioli Rent a Car: Cagliari, Olbia, Alghero. Ich flota to Fiat: Panda, 500, większy Fiat 500L i wersja 500 Cabrio. Jest opcja BEZ KARTY KREDYTOWEJ.
 • Sardinya Autonoleggio: Alghero, Olbia, Cagliari, Sassari, Palau, Porto Torres, Santa Teresa Gallura, Oristano. Wynajmują samochody osobowe, transportowe, skutery i motocykle. Jest opcja BEZ KARTY KREDYTOWEJ.
 • Noleggiora: Cagliari, Pula, Iglesias, Alghero. W ofercie mają różne samochody osobowe. Jest opcja BEZ KARTY KREDYTOWEJ, ale należy to uzgodnić wcześniej z właścicielem, panem Luca Fede Poli, Info@noleggiora.it lub kontakt w języku angielskim przez FB.
 • CasualVan: Alghero. Tu wypożyczysz przede wszystkim Van i Kamper oraz Fiat 500 Cabrio, Fiat 500 Lounge i Panda.

Wynajem samochodu na Sardynii bez karty kredytowej

Jeśli szukasz możliwości wynajmu samochodu bez karty kredytowej, taką opcję mają wymienione już wcześniej:

 • Locauto (trzeba z nimi to wcześniej uzgodnić, z lokalnym biurem),
 • Only Sardinia Autonoleggio,
 • Ruvioli Rent a Car,
 • Sardinya Autonoleggio,
 • Noleggiora.

Czy są Polacy wynajmujący samochody na Sardynii?

Tak, są. Znajdziesz takie osoby w grupach sardyńskich na Facebooku, jak np. Sardynia od A do Z. Są tam także osoby oferujące noclegi, rejsy, śluby, a nawet przeloty niewielkim helikopterem.

Transfer z lotniska w Cagliari po polsku

Taka opcja także jest, oferuje ją Sylwia Siankiewicz mieszkająca w pobliżu Cagliari. Sylwia operuje przede wszystkim w południowej części wyspy. Szczegóły opisałam tu. Kontakt do Sylwii italia@italiaitalia.info.

Czy jest polskie biuro podróży na Sardynii?

Tak, choć nie znam wszystkich. Dla mniejszych grup szukających podróży slow, bardzo lokalnych doświadczeń, jest Beata Garncarska z mężem Claudio, jako Sardinia Slow Experience. Beata mieszka w północno-wschodniej części Sardynii, ale operuje na całej wyspie. Jest przewodnikiem po wyspie oraz górskim. Promuje z mężem w całych Włoszech jedno z lokalnych prezydiów slow food, cytrus pompia.

Natomiast większe biuro podróży oferujące nie tylko możliwość poznania Sardynii, ale też sąsiedniej Korsyki to Renata Travel w Olbii.

Nie masz teraz czasu na czytanie? Nie ma sprawy! Zapisz  sobie poniższe zdjęcia na Pinterest, aby przeczytać później.

Where to rent a car, Sardinia, Italy
Where to rent a car, Sardinia, Italy

Włoska poczta

Dzielę się z Tobą moimi włoskimi podróżami mając nadzieję, że cię zainspirują do samodzielnego poznawania jednego z najpiękniejszych krajów na świecie. Dlatego zachęcam, abyś dołączył także do czytelników mojego newslettera, poste italiane. Tylko dzięki temu nie przeoczysz niczego, co się pojawiło na blogu, ale przede wszystkim, otrzymasz mnóstwo dodatkowych informacji.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu praktycznych informacji o Italii, zapraszam Cię do mojej grupy na FB: Moje wielkie włoskie podróże, którą wyróżnił Magazyn Glamour, jako jedna z najciekawszych grup na FB. Zapraszam cię także na mojego Instagrama, na którym znajdziesz całą masę włoskich inspiracji!

Capri, poczuj dolce vita. Przewodnik po najpiękniejszej wyspie Włoch
Previous post
CAPRI – przewodnik dolce vita po najpiękniejszej wyspie Włoch
Terme Punta Marina, hotel Terme Beach Resort. Emilia Romania
Next post
Terme di Punta Marina – butikowy hotel przy plaży z basenami termalnymi

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

Back
SHARE

SARDYNIA – gdzie wynająć samochód, lokalne wypożyczalnie, bez karty kredytowej