Włoskie wakacje (Made in Italy) – miejsca w Toskanii, gdzie kręcono film

Włoskie wakacje (Made in Italy) – miejsca w Toskanii, gdzie kręcono film

Made in Italy wszedł do polskich kin w sierpniu 2020 roku pod tytułem “Włoskie wakacje” i szturmem zdobył serca italomaniaków. Liam Neeson (Robert) i jego syn, Micheál Richardson (Jack) przyjeżdżają do Toskanii, aby sprzedać dom, który wymaga, powiedzmy, kilku drobnych napraw. Sprawy nieco się komplikują, bo na miejscu się okazuje, że do nie zupełnie jest w takim stanie, jakim go panowie zapamiętali 20 lat temu.

W tym artykule znajdziesz podstawowe informacje na temat filmu Made in Italy / Włoskie wakacje oraz najważniejsze miejsca, gdzie były kręcone sceny do filmu w Toskanii. 

Włoskie wakacje I made in Italy I film z Toskanią w tle

Włoskie wakacje I made in Italy I film z Toskanią w tle

Włoskie wakacje

Nie będę opisywać ze szczegółami fabuły filmu, bo nie chce odbierać ci przyjemności z oglądania, ale już sam zwiastun zdradza bardzo dużo: stary dom do kapitalnego remontu, ojciec i syn, trudne wspomnienia i pojawiająca się za rogiem miłość.

Liam Neeson gra Roberta, zrzędliwego, niegdyś uznanego malarza, który nie był w stanie tworzyć obrazu od czasu śmierci żony. Jack, jego syn, prowadzi galerię sztuki należącą do rodziny jego żony. Niestety żona poprosiła o rozwód i wystawia galerię na sprzedaż. Jack potrzebuje pieniędzy,więc rozwiązanie wydaje się proste, przekonać ojca, aby sprzedał willę w Toskanii. Ale Toskania też ma swój plan wobec nich.

Miło jest zobaczyć na ekranie Liama Neesona w innej odsłonie niż kino akcji, a tu na dodatek z rodzonym synem. Ale … gwazdką z nieba jest niezawodna Lindsay Duncan! Tak, tak, to ta sama Lindsay, która grała ekscentryczną Katherine w kulowym filmie “Pod słońcem Toskanii”.

Włoskie wakacje I made in Italy I film z Toskanią w tle

Informacje o filmie„Włoskie wakacje” / tytuł oryg. „Made in Italy” – scenariusz i reżyseria: James D’Arcy. W rolach głównych:  Liam Neeson, Micheál Richardson, Valeria Bilello, Lindsay Duncan. Dystrybucja: M2 Films. Materiały fotograficzne dystrybutora.

Gdzie kręcono film Włoskie wakacje w Toskanii

Zdjęcia kręcono w najpiękniejszej części Toskanii, dolinie Val d’Orcia.

Jednym z łatwiejszych do rozpoznania miejsc jest oczywiście Pienza. W filmie mamy charakterystyczny widok na miasteczko w oddali.

Kolejnym, ważnym miejscem, jest Monticchiello. Jeśli byłeś tu kiedykolwiek, być może rozpoznajesz te charakterystyczne uliczki. To tu jest zlokalizowana restauracja Natalii, Frantoio, czyli tak naprawdę Ristorante Il Bronzino, mieszcząca się w starej, XVIII-wiecznej stodole.

Willa, którą panowie remontują to Villa Fontanelle, szalenie urokliwa posiadłość w Argiano, na południowy zachód od Montalcino, którą można wynająć na wakacje. Dom jest położony w idyllicznym otoczeniu winnic i drzew oliwnych, z widokiem na okoliczne cyprysowe wzgórza. Znajdziesz ją nawet na bookingu! W oddali, z tarasu widać zabudowania i charakterystyczne cyprysy. To hotel z restauraccją La Pieve di Montalcino z kościółkiem z XIII wieku.

Jak wspomina ekipa filmowa, wielkim wyzwaniem na planie okazał się … obfity deszcz, ponieważ zdjęcia kręcono w najbardziej deszczowym maju w Toskanii od (prawdopodobnie) 50 lat!

 

To jak, odwiedzisz któreś w tych miejsc?

 

Jesteś na Pinterest? To jest zdjęcie specjalnie dla ciebie. Zapraszam cię także do obserwacji mojego konta.

Włoskie wakacje I Made in Italy I film z Toskanią w tle
Włoskie wakacje I Made in Italy I film z Toskanią w tle
Włoskie wakacje I Made in Italy I film z Toskanią w tle
Włoskie wakacje I Made in Italy I film z Toskanią w tle

Włoska poczta

Dołącz do czytelników mojego newslettera, poste italiane. Nie tylko nie przeoczysz żadnego artykułu na blogu, ale także otrzymasz dodatkową wiedzę o Italii.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu praktycznych informacji o Italii, zapraszam Cię do mojej grupy na FB: Moje wielkie włoskie podróże, którą w lipcu 2017 wyróżnił Magazyn Glamour, jako jedna z najciekawszych grup na FB. Zapraszam cię także na mojego Instagrama, na którym znajdziesz całą masę włoskich inspiracji!

 

B&B ViVi, Siniscola, Sardynia
Previous post
SARDYNIA, SINISCOLA – B&B ViVi, nocleg z widokiem na morze
Le Grand Bleu, The big Blue, Wielki błękit
Next post
TAORMINA, SYCYLIA – śladami kultowego filmu „Wielki błękit”

3 komentarze

 1. 8 września, 2020 at 10:28 am — Odpowiedz

  Bardzo bym chciał odwiedzić większość miejsc z filmów :)) ale to taka wyprawa na cały rok. Na pewno fajna przygoda.

  • 8 września, 2020 at 2:04 pm — Odpowiedz

   Nie, skądże, wystarczy się ograniczyć do filmu/ do regionu i już :).

 2. 12 czerwca, 2021 at 1:43 am — Odpowiedz

  Fajny artykuł o moim ulubionym filmie 🙂

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Back
SHARE

Włoskie wakacje (Made in Italy) – miejsca w Toskanii, gdzie kręcono film