Luca i Ciao Alberto – Liguria inspiracją dla twórców studia Disney Pixar

Luca i Ciao Alberto – Liguria inspiracją dla twórców studia Disney Pixar

„Luca” to najnowsza animacja studia Disney Pixar, której akcja rozgrywa się w pięknym nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Pełen niezwykłych przygód film opowiada o dorastaniu dwójki przyjaciół. Chłopcy wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas, który upływa im na niekończących się przejażdżkach na skuterze i delektowaniu się lodami. Jednak ich beztroską zabawę może w każdej chwili zepsuć ujawnienie głęboko skrywanego sekretu. Obaj są potworami morskimi z innego świata znajdującego się tuż pod powierzchnią wody.

Luca, nowy film Disneya

Liguria tłem filmu Luca

Bajkowa historia rozgrywa się w Portorosso, kolorowej miejscowości na wybrzeżu Ligurii. Porto Rosso tak naprawdę nie istnieje, ale animatorzy inspirowali się Camogli, Portofino, Tellaro oraz Cinque Terre.

TU zobaczysz polski zwiastun filmu. Nowy, oficjalny trailer jest tu.

„Luca” animacja studia Disney/Pixar 2021

„Luca” animacja studia Disney/Pixar 2021

Włoski reżyser filmu Luca

„Luca” wyreżyserował nominowany do Oscara® Enrico Casarosa (La Luna) i wyprodukowany przez Andreę Warren (Lawa, Auta 3).

W tym miejscu warto dodać, że reżyser, Enrico Casarosa inspirował się swoim własnym dzieciństwem. Jest Włochem, urodził się w Genui. Jak wspomina:

„Inspiracją był mój najlepszy przyjaciel i nasza przyjaźń. Poznaliśmy się, gdy mieliśmy około 11 – 12 lat.  Ja byłem nieśmiały, nieco bojaźliwy, on miał talent do wpadania w kłopoty, biegał po okolicy i to w pewnym sensie otworzyło mój świat. Patrzyłem na stare mapy i słuchałem dawnych legend. Stąd też pochodzi pomysł na morskie potwory.”

Disney/Pixar planują premierę 18 czerwca 2021 roku. Ja już się nie mogę doczekać! Oto kilka kadrów z filmu. Źródło Luca Disney / Pixar 2021.

„Luca” animacja studia Disney/Pixar 2021

„Luca” animacja studia Disney/Pixar 2021

„Luca” animacja studia Disney/Pixar 2021

„Luca” 2021, animacja studia Disney/Pixar

„Luca” animacja studia Disney/Pixar 2021

Ciao Alberto

Od 12 listopada 2021 roku na platformie Disney+ można obejrzeć także „Ciao Alberto”, krótką, ale zachwycającą kontynuacją „Luci”.

Film ponownie zabiera nas do Portorosso, uroczej wioski na wybrzeżu Ligurii. Pod koniec filmu główny bohater, Luca, realizuje swoje wielkie marzenie i opuszcza Portorosso, aby pójść do szkoły.

Tymczasem Alberto przyzwyczaja się do nowego życia w Portorosso i lubi swoją pracę jako rybak, która wykonuje dla Massimo i na którym lubi robić wrażenie.

Ale życie w Portorosso chyba nie do końca idzie tak gładko, jak sądził.

Ciao Alberto

Trzeba przyznać, że to bardzo miła niespodzianka od studia Disney Pixar. Kliknij, aby zobaczyć polski zwiastun.

Ciao Alberto

Włoska poczta

Dzielę się z Tobą moimi włoskimi podróżami mając nadzieję, że cię zainspirują do samodzielnego poznawania jednego z najpiękniejszych krajów na świecie. Dlatego zachęcam, abyś dołączył także do czytelników mojego newslettera, poste italiane. Tylko dzięki temu nie przeoczysz niczego, co się pojawiło na blogu, ale przede wszystkim, otrzymasz mnóstwo dodatkowych informacji.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu praktycznych informacji o Italii, zapraszam Cię do mojej grupy na FB: Moje wielkie włoskie podróże, którą wyróżnił Magazyn Glamour, jako jedna z najciekawszych grup na FB. Zapraszam cię także na mojego Instagrama, na którym znajdziesz całą masę włoskich inspiracji!

Kasia i Jarek Pawlak, In Toscana Camere, Monticchiello, Toskania
Previous post
TOSKANIA, IN TOSCANA CAMERE – uroczy dom wakacyjny w Monticchiello
Anagni, Lacjum, weekend pod Rzymem
Next post
LACJUM – gotowy plan na weekend pod Rzymem

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Back
SHARE

Luca i Ciao Alberto – Liguria inspiracją dla twórców studia Disney Pixar