Friuli-Wenecja Julijska

Friuli-Wenecja Julijska (wł. Friuli-Venezia Giulia)

Region Friuli-Wenecja Julijska (wł. Friuli-Venezia Giulia) jest położony w północno-wschodnim krańcu Włoch, znanym z różnorodności kulturowej, fascynującej historii i imponujących krajobrazów. Stolicą regionu jest Triest, piękne miasto portowe z długą historią i wpływami różnych kultur.

Ten niewielki region graniczy ze Słowenią na wschodzie i Austrią na północy, a z zachodu styka się z regionem Wenecja Euganejska. Morze Adriatyckie stanowi naturalną granicę na południu. Region składa się z 4 prowincji: Udine, Pordenone, Gorizia i Triest.

Oto lista najciekawszych miejsc do zwiedzenia w regionie Friuli-Wenecja Julijska: Triest, Udine, Aquileia, Cividale del Friuli,  Grado, Palmanova, San Daniele del Friuli, Grotte Gigante, Sella Nevea, Riserva Naturale della Val Rosandra, Pordenone, Gorizia, Laghi di Fusine,  Parco delle Prealpi Giulie.

Zerknij tutaj

Autor poleca

Podróżuj w każdym wieku! Lignano Sabbiadoro, Friuli-Wenecja Julijska

Przez Magda 7 min czytania

Podróżuj w każdym wieku, bo włoskie podróże są lekiem na całe zło, a naszym lekiem przez wiele lat było Lignano Sabbiadoro w regionie Friuli-Wenecja Julijska.…

Przewodniki i wskazówki o Friuli-Wenecji Julijskiej

Friuli-Wenecja Julijska na blogu

Podróżuj w każdym wieku! Lignano Sabbiadoro, Friuli-Wenecja Julijska

Podróżuj w każdym wieku, bo włoskie podróże są lekiem na całe zło, a naszym lekiem…

7 min czytania
Verified by MonsterInsights