Województwo Pomorskie na EXPO 2015 w Mediolanie!

Województwo Pomorskie na EXPO 2015 w Mediolanie!

Urodziłam się w Poznaniu i tu spędziłam pierwszych 19 lat życia. Ale już od 6 klasy szkoły podstawowej wiedziałam, że czeka na mnie Trójmiasto. Tylko tam były kierunek studiów oceanografia. Koleżanki i koledzy śmiali się ze mnie, bo wymyślam sobie jakieś dziwaczne studia i to jeszcze w innym mieście! Za plecami słyszałam „marzycielka”. Ale ja dopięłam swego! Po maturze spakowałam plecak i pojechałam na egzaminy. Dostałam się i zamieszkałam w moim wymarzonym Gdańsku, dwa kroki od starówki. I zostałam tam na wiele, wiele lat! Jestem i Poznanianką i Gdańszczanką, ale nie ukrywam, Pomorskie to Moje Województwo! Całym sercem!!!

 

A Pomorskie – jak się okazuje – kocha Włochy!  A Włochy – pokochają Pomorskie! I to już za kilka dni!!!!

 

Pomorskie jako pierwsze polskie województwo pokaże się na najbardziej prestiżowych targach na świecie EXPO 2015. Będzie gospodarzem polskiego pawilonu od 1 do 7 czerwca.

Przez tydzień zaprezentuje swój potencjał turystyczny i gospodarczy. Będzie zachęcać Włochów, i nie tylko, by właśnie na Pomorzu spędzali wakacje i robili biznes. Przecież podróż z Gdańska do Mediolanu, albo w drugą stronę, to zaledwie 2 godziny samolotem…

 

Gdansk-Mediolan

Pomorskie na walizkach

Na EXPO 2015 w Mediolanie będzie bursztynowa biżuteria z Gdańska, designerskie projekty z Gdyni i piasek z sopockiej plaży – wszystko to pojedzie do Włoch, gdzie już 1 czerwca rozpoczyna się Pomorski Tydzień na Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie.

bursztyn

 

Pomorskie wakacje

Pomorskie hotele, gospodarstwa agroturystyczne, zabytki, atrakcje rozrywkowe i kulturalne, z których można korzystać przez cały rok, pokazane będą na EXPO 2015 podczas seminarium turystycznego w środę, 3 czerwca. Organizator seminarium, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, chce zaprezentować kompleksową ofertę całego regionu, nawiązując przy tym bezpośrednie relacje biznesowe. Dlatego na spotkanie zaprasza włoskich touroperatorów, agencje turystyczne, organizatorów podróży, a także dziennikarzy.

Golf

 

Swatanie biznesu

Żeby współpracować, trzeba się poznać, a EXPO 2015 daje takie możliwości. Pomorscy i włoscy przedsiębiorcy oraz inwestorzy wezmą udział w biznesowej giełdzie kooperacyjnej w czwartek, 4 czerwca. Podczas spotkania poświęconego potencjałowi gospodarczemu regionu przedstawiciele pomorskich firm będą mieli okazję, żeby w formule rozmów B2B dotrzeć do wiodących włoskich odbiorców z branż nowych technologii, budownictwa, a także gospodarki morskiej i logistyki. Dzień później w siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie zaplanowano Pomorską Galę Biznesu.

sopot

 

Trójmiasto razem

miasta

Połączone siły Gdańska, Gdyni i Sopotu, partnerów Pomorskiego Tygodnia, zadbają o to, by przez siedem dni polski pawilon na EXPO 2015 dostarczał zwiedzającym ciekawych doznań. Gdańsk zaprezentuje wystawę bursztynu. Gdynia pokaże „Smak przedmiotu”, czyli ekspozycję współczesnego designu i jego kulinarnych interpretacji. Za aranżację przestrzeni na zewnątrz pawilonu odpowiada Sopot, który zaprosi gości na sopocką plażę. Od rana do wieczora zwiedzający będą mogli odetchnąć na prawdziwym nadmorskim piasku i posłuchać klubowej muzyki, prosto z Trójmiasta.

plaza konie

 

Tam trzeba być

Organizatorzy Wystawy Światowej EXPO 2015 spodziewają się, że odwiedzi ją łącznie aż 20 milionów osób. W wydarzeniu uczestniczy 147 państw. Miasto goszczące imprezę jest najważniejszym włoskim ośrodkiem gospodarczo-finansowym i przemysłowym. Są w nim siedziby licznych banków, towarzystw ubezpieczeniowych oraz giełdy. Mediolan jest również ważnym węzłem komunikacyjnym tej części Europy. – Na EXPO 2015 po prostu trzeba być – mówi Anna Golec z Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. – Znam dobrze tamte realia, bo sama spędziłam w Mediolanie sześć lat, pracując w polskim konsulacie. Jestem przekonana, że to idealny kierunek dla pomorskich przedsiębiorców, dlatego w naszym udziale w wystawie widzimy potencjał wymiernych korzyści dla regionu – dodaje Anna Golec.

Polska

 

Liderem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Partnerami Pomorskiego Tygodnia – obok Gdańska, Gdyni i Sopotu – są również Agencja Rozwoju Pomorza oraz Invest in Pomerania, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, a także Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość z ośrodkiem Europe Enterprise Network. Projekt jest finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Więcej informacji o przygotowaniach i uczestnictwie w EXPO 2015 można znaleźć na bieżąco na Facebooku, na profilu „Pomorskie na EXPO 2015 w Mediolanie”.

 

Mam nadzieję, że jesteście pod wrażeniem!

Ja jestem dumna z Pomorskiego! I mam nadzieję, że wrócą z pełnymi garściami nowych, szalenie interesujących kontaktów!

Pomorskie! Trzymam kciuki za polsko-włoską kooperację.

 

Obsługa prasowa wydarzenia

„Pomorskie na EXPO 2015 w Mediolanie”:

2mgroup s.c.

ul. Jednorożca 59/8

80-299 Gdańsk

Osoba do kontaktu:

Paulina Wróbel

tel. +48 500 118 197

e-mail: p.wrobel@2mgroup.pl

 

Pozdrawiam,

Magda

 

logotypy

 

ps. Zdjęcie tytułowe: Italia poza szlakiem, pozostałe zdjęcie są własnością Pomorskie na EXPO 2015 w Mediolanie

Materiały prasowePomorskie na EXPO 2015 w Mediolanie

Wlochy południowe
Previous post
Włochy południowe: Kampania, Bazylikata, Kalabria, Sardynia, Sycylia - gdzie pojechać
Włochy po żaglami. 10 powodów dlaczego warto
Next post
Włochy pod żaglami. 10 powodów, dlaczego warto

10 komentarzy

 1. 27 maja, 2015 at 6:23 pm — Odpowiedz

  Ja bardzo ubolewam nad tym,że nie będę mogła tam być.Jest wiele rzeczy, które chętnie bym tam obejrzała.No ale nie można mieć wszystkiego- na raz:)Może następnym razem:)

 2. 28 maja, 2015 at 10:20 am — Odpowiedz

  Pomorskie to i moje województwo. Przeszło nam nawet przez myśl by wybrać się na EXPO, ale chyba łatwiej tam dotrzeć z Gdańska niż Perugii 🙁

 3. 29 maja, 2015 at 12:39 pm — Odpowiedz

  Witam przeczytałem twój wpis bardzo uważnie i muszę ci pogratulować i to nie byle jakie brawa tylko owacje, na stojąco. Spełniasz swoje marzenia i ludzie o to właśnie w tym całym życiu chodzi. Tak trzymaj i nie zwracaj uwagi, na tych, którzy będą chcieli cię odwieźć od realizacji twoich planów. Jestem z tobą i oby ci się wszystko lub przynajmniej większość udała.

 4. 29 maja, 2015 at 1:45 pm — Odpowiedz

  Ciekawy jestem jak tegoroczne Expo wyjdzie mam nadzieję, że jak zwykle będzie bardzo interesujące. Od lat śledzę relację z tej imprezy i bardzo mi się podoba sam zamysł organizowania tej imprezy. Kiedyś pamiętam jak EXPO zawitało do Wrocławia i osobiście się tam udałem. Dziś mogę powiedzieć, że była to słuszna decyzja.

 5. 1 czerwca, 2015 at 5:29 pm — Odpowiedz

  Trzymam kciuki za naszych. Mamy się czym chwalić, czas aby inni tez to zobaczyli. A w Mediolanie spałam obok miejsca, w którym mają odbywać się targi. Pojechała nie w porę:)

  • 1 czerwca, 2015 at 7:57 pm — Odpowiedz

   A może to dobry powód, aby wrócić do Milano i tym razem wejść na EXPO. Można się postarać o akredytację dla blogera:)).

 6. 22 czerwca, 2015 at 10:06 pm — Odpowiedz

  To prawda, nasze województwo pomorskie to coś pięknego i niesamowitego, Polska ma naprawdę piękne rejony i miasta którymi może się pochwalić na całym świecie. Województwo pomorskie jest właśnie jednym z nich, te cudowne widoki, morze, piękne ulice, zabytki, te wiszące bursztyny które widać na zdjęciu, no po prostu coś uroczego.

 7. 29 czerwca, 2015 at 12:00 pm — Odpowiedz

  tak, nasze 3miasto ma wiele do zaoferowania + morze. Każdy znajdzie tam oś dla siebie chociaż moim zdaniem władze powinny je jeszcze bardziej udostępniać dla turystów… sama starówka, molo czy bulwar to nie wszystko co ma 3miasto do zaoferowania! więcej miejsc rekreacyjnych oraz do łatwiejszy dostęp do atrakcji, promowanie rożnych wycieczek na nasze Kaszuby etc. Podoba mi się to, że w okresie letnim gra muzyka wszędzie gdzie się da! Z tym łącza się moje szalone wspomnienia z lat szkolnych :))))

  • 29 czerwca, 2015 at 12:20 pm — Odpowiedz

   Jola, zgadzam się, ale moim zdaniem z roku na rok jest lepiej i lepiej:). Ja obserwuję 3City mniej więcej od 20 lat:))). Teraz, gdy od 3 lat mieszkam za granicą, gdy wpadam z wizytą nie chce mi się wyjeżdżać. Jest coraz piękniej i piękniej!

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Back
SHARE

Województwo Pomorskie na EXPO 2015 w Mediolanie!