Musica&Amore. Odbudujmy Instytut Muzyczny im. Nelio Biondi w Camerino

Musica&Amore. Odbudujmy Instytut Muzyczny im. Nelio Biondi w Camerino

W 2016 roku w wyniku trzęsienia ziemi we Włoszech doszczętnie zniszczonych zostało kilka miasteczek, w innych “tylko” część zabudowań została zniszczona lub poważnie naruszona. Trudno powiedzieć, że po tej tragedii wszyscy się podnieśli. Zdecydowanie nie. Pomimo ogromnych wysiłków rządu, lokalnych i międzynarodowych społeczności, nadal jest bardzo wiele do zrobienia. Takie miejsca odbudowuje się latami, rany powstałe w ludzkich ciałach zagoją się, ale te w duszy pozostaną na zawsze. Strach przed kolejnym trzęsieniem i jego skutkami, prawdopodobnie nigdy ich już nie opuści.

Mamy także w Polsce ludzi, którzy zapragnęli pomóc dając z siebie to, czym mogą się dzielić, swoją pracą, talentem, umiejętnościami organizacyjnymi i przede wszystkich ogromnym sercem wypełnionym wiarą w pomoc drugiemu człowiekowi.

Musica&Amore

Tak powstał projekt Musica&Amore, charytatywna trasa koncertowa. Projekt wspiera odbudowę Instytutu Muzycznego im. Nelio Biondi w Camerino, który został zniszczony podczas trzęsień ziemi w centralnych Włoszech – to jedna z najważniejszych placówek i instytucji kulturalnych regionu, która dzięki swojemu prężnemu działaniu wspiera rozwój i edukację najmłodszych.

To inicjatywa Fundacji Piccolo Angeli – trasa koncertowa obejmująca występy z najważniejszych miastach w Polsce.

Wszystkie bierzące informacje na temat projektu znajdują się na stronie Musica&Amore.  Oto daty poszczególnych koncertów:

  • Warszawa – 9.12, Teatr Palladium, godz. 19:00. Więcej informacji TU.
  • Lublin – 17.12, Teatr Muzyczny, godz. 17:00. Więcej informacji TU.
  • Kraków – 19.01, TBA, godz. 19:00. Więcej informacji TU.
  • Rzym, koncert finałowy – 18.02, Nuovo Teatro Orione, godz. 15:30. Więcej informacji TU.

 

Poniżej możecie zobaczyć film, na którym widać część zniszczeń w Instytucie w Camerino lub na facebooku tu: Instytut Muzyczny im. Nelio Biondi. Projekt wspiera nawet Drupi a także Jarek Wist!

Musica&Amore per Camerino

Oggi è sabato, finito il venerdì delle spese folli.La solidarietà non è in svendita!Aiutaci ad aiutare!Noi ci siamo, e tu?

Opublikowany przez Fondazione Piccoli Angeli na 25 listopada 2017

Koncert Musica&Amore to wielkie święto kultury włoskiej w Polsce – na scenie Teatru Palladium wystąpią najbardziej znani i cenieni artyści – Alberto Amati, Sergio Bettas, Franceso Chiarini, Luisa Cicirello, Martyna Kasprzyk-Peralta, Izabella Mytnik, Divianne Safo oraz Jarek Wist, a także gość specjalny Anthony Peth.

Uroczysty koncert poprowadzą Lucia Pascale i Matteo Mazzucca.

Patroni trasy koncetrowej

Wydarzeniu patronują: Ambasada Republiki Włoskiej w Polsce, Włoska Izba Handlu i Promocji, gmina Camerino, Instytut Kultury Wloskiej w Warszawie i Krakowie, Teatr Muzyczny w Lublinie, największe we Włoszech organizacje skautowskie zrzeszające środowiska dotknięte skutkami trzęsienia ziemi – AGESCI Lazio, CNGEI, Assoraider, „Gazetta Italia” oraz liczne media lokalne i krajowe, a także swoją malutką cegiełkę dorzuciła Italia poza szlakiem.

Dlatego nagrałam specjalnie dla Ciebie mojej osobiste zaproszenie do udziału w koncertach.

Gdzie kupisz bilety

Bilety cegiełki do nabycia bezpośrednio w kasach teatru, sieci GoOut, u organizatora, którym jest:

Fundacja Piccoli Angeli

E-mail: info@fundacjapiccoliangeli.pl,

Tel. +48784000120

Link do strony internetowej projektu, z jego pełną prezentacją, prezentacją występujących artystów itd. https://plmusicaeamore.com/

Link do strony FB: https://www.facebook.com/MusicaAmore-134003543817744/

Radio Musica&Amore

Projekt ma także swoje radio internetowe. O określonych porach można tu usłyszeć wywiady z artystami biorącymi udział w wydarzeniu i posłuchać dobrej muzyki. Transmisje na żywo zapowiadane są na stronie FB Musica&Amore, ale zawsze można odsłuchać nagrania także później. TUTAJ przykład wczorajszego programu:

 A tu zaproszenie na koncerty w Warszawie i Lublinie.

To jak, wybierzesz się?

Uściski,

Magda

Previous post
Rajska wyspa to Sardynia. Oto 12 powodów, dlaczego
Tempio del Valadier, Genga, Marche
Next post
MARCHE, GENGA – Tempio del Valadier, świątynia ukryta w grocie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Back
SHARE

Musica&Amore. Odbudujmy Instytut Muzyczny im. Nelio Biondi w Camerino