Łódzkie podbija Mediolan! EXPO 2015

Właśnie teraz, w dniach 9 – 14 czerwca w Pawilonie Polskim w Mediolanie rozpoczyna się tydzień Województwa Łódzkiego ze wspaniałym przesłaniem Tradycja z przyszłością. Łódzkie zaprezentuje się jako region zdrowej żywności, znakomitej kuchni i najnowszych technologii oraz miejsce, gdzie można znakomicie wypocząć. I co Wy na to? Ja żałuje, że teleportacja to wciąż tylko wytwór S-F.

Łódzkie obserwuję od wczesnych lat dzieciństwa. Stąd pochodził mój tata, więc każde wakacje spędzaliśmy na trasie Poznań – Łódź. Powróciłam tu w roku 2001, gdzie przez 2 lata dojeżdżałam na studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim, a teraz wpadam od czasu do czasu na imprezy italofilskie. I nadziwić się nie mogę, jak miasto się cudownie zmienia i jak pełne jest wspaniałych ludzi. A to właśnie mieszkańcy województwa od lat udowadniają, że dzięki błyskotliwym pomysłom i nieszablonowemu myśleniu, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

lodzkie_expo2015

ŁÓDZKIE W MEDIOLANIE

Łódzkie chce zrobić wrażenie na Włochach i innych odwiedzających Pawilon w trakcie tygodnia Łódzkiego, stwarzając atmosferę najbardziej zbliżoną do kultury z Półwyspu Apenińskiego dzięki wykorzystaniu elementów polskiej tradycji żywieniowej i kultury, spotkań rodzinnych i w gronie przyjaciół.

„Tydzień Regionu Łódzkiego” to jednak nie tylko rozkosz dla podniebienia. Dla wszystkich zwiedzających zaplanowano niespodziankę – strefę „Fashion Eaters”. W specjalnie przygotowanym Show Room’ie, goście będą mogli zobaczyć ubrania czołowych firm z województwa łódzkiego: Hexeline, Adrian, czy Tudor oraz najzdolniejszych projektantów: Patrycji Plesiak, BezAle by Bjorn, czy Kamila Mielczarkowskiego docenionego przez samą Patrycję Gucci.

Ale to nie wszystko – pokazy mody, „projekt metamorfoza”, warsztaty jewel-fashion –  to wszystko czeka na odwiedzających Pawilon Polski. Koniecznie musicie tam być. Będziecie?

Szukajcie szczegółowych informacji na stronie ŁÓDZKIE NA EXPO 2015.

Polecam i pozdrawiam!!!

Magda

Włochy po żaglami. 10 powodów dlaczego warto
Previous post
Włochy pod żaglami. 10 powodów, dlaczego warto
Aplikacje mobilne, które odmienią Twoje podróżowanie. Toskania
Next post
Jedziesz do Toskanii? Te aplikacje odmienią Twoje wakacje

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Back

Ciao a tutti!

PRZEWODNIKI MOJEGO AUTORSTWA

Przewodniki Italia poza szlakiem

OFERTA KONSULTACJI I PLANÓW PODRÓŻY

POTRZEBUJESZ SAMOCHÓD?

MOJA GRUPA NA FACEBOOKU

DOM NA WŁOSKIE WAKACJE

Domy na wakacje we Włoszech, Interhome

JESTEŚ ZE MNĄ NA FACEBOOKU?

Facebook Pagelike Widget
SHARE

Łódzkie podbija Mediolan! EXPO 2015