Łódzkie podbija Mediolan! EXPO 2015

Łódzkie podbija Mediolan! EXPO 2015

Właśnie teraz, w dniach 9 – 14 czerwca w Pawilonie Polskim w Mediolanie rozpoczyna się tydzień Województwa Łódzkiego ze wspaniałym przesłaniem Tradycja z przyszłością. Łódzkie zaprezentuje się jako region zdrowej żywności, znakomitej kuchni i najnowszych technologii oraz miejsce, gdzie można znakomicie wypocząć. I co Wy na to? Ja żałuje, że teleportacja to wciąż tylko wytwór S-F.

Łódzkie obserwuję od wczesnych lat dzieciństwa. Stąd pochodził mój tata, więc każde wakacje spędzaliśmy na trasie Poznań – Łódź. Powróciłam tu w roku 2001, gdzie przez 2 lata dojeżdżałam na studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim, a teraz wpadam od czasu do czasu na imprezy italofilskie. I nadziwić się nie mogę, jak miasto się cudownie zmienia i jak pełne jest wspaniałych ludzi. A to właśnie mieszkańcy województwa od lat udowadniają, że dzięki błyskotliwym pomysłom i nieszablonowemu myśleniu, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

lodzkie_expo2015

ŁÓDZKIE W MEDIOLANIE

Łódzkie chce zrobić wrażenie na Włochach i innych odwiedzających Pawilon w trakcie tygodnia Łódzkiego, stwarzając atmosferę najbardziej zbliżoną do kultury z Półwyspu Apenińskiego dzięki wykorzystaniu elementów polskiej tradycji żywieniowej i kultury, spotkań rodzinnych i w gronie przyjaciół.

„Tydzień Regionu Łódzkiego” to jednak nie tylko rozkosz dla podniebienia. Dla wszystkich zwiedzających zaplanowano niespodziankę – strefę „Fashion Eaters”. W specjalnie przygotowanym Show Room’ie, goście będą mogli zobaczyć ubrania czołowych firm z województwa łódzkiego: Hexeline, Adrian, czy Tudor oraz najzdolniejszych projektantów: Patrycji Plesiak, BezAle by Bjorn, czy Kamila Mielczarkowskiego docenionego przez samą Patrycję Gucci.

Ale to nie wszystko – pokazy mody, „projekt metamorfoza”, warsztaty jewel-fashion –  to wszystko czeka na odwiedzających Pawilon Polski. Koniecznie musicie tam być. Będziecie?

Szukajcie szczegółowych informacji na stronie ŁÓDZKIE NA EXPO 2015.

Polecam i pozdrawiam!!!

Magda

Włochy po żaglami. 10 powodów dlaczego warto
Previous post
Włochy pod żaglami. 10 powodów, dlaczego warto
Aplikacje mobilne, które odmienią Twoje podróżowanie. Toskania
Next post
TOSKANIA - aplikacje pomocne w planowaniu podróży

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Back
SHARE

Łódzkie podbija Mediolan! EXPO 2015