Klub Włoski w Gdańsku. Club Italiano Danzica

Klub Włoski rozpoczął swoją działalność w Gdańsku mniej więcej w tym samym czasie, gdy ja przeprowadziłam się do Hamburga. Przez dwa lata terminy spotkań Klubu nie pokrywały się z moimi przyjazdami do Trójmiasta, aż wreszcie latem 2014 roku udało się:).

Klub Włoski to miejsce spotkań Włochów mieszkających w Trójmieście oraz mieszkańców Pomorza kochających Włochy i pragnących utrzymywać kontakt z włoską kulturą i językiem. Spotkania odbywają się w gdańskich kawariach, obecnie miejscem spotkań jest Kawiarenka Podróżnicza Południk 18 przy ul. Garncarskiej 7. To nieduże, lecz bardzo przyjemne miejsce, gdzie odbywają się liczne spotkania – prelekcje, pokazy zdjęć, relacje z podróży, a teraz to także kolebka włoskich spotkań przy kawie.

Italia poza szlakiem wreszcie na spotkaniu Klubu Włoskiego w Gdańsku, 30 lipca 2014:)
Na spotkaniach panuje bardzo miła atmosfera i obowiązkowo mówimy po włosku, niezależnie od stopnia znajomości języka:).

Twórcą Klubu Włoskiego jest Roberto M. Polce, prawdziwy człowiek renesansu:). To dziennikarz, pisarz, przewodnik turystyczny, fotograf, podróżnik, wspaniały ambasador włoskiej kultury w Polsce i Polski we Włoszech. O naszym kraju mówi: „w Polsce podoba mi się wszystko”, czy może być lepsza rekomendacja?

W sprawie spotkań Klubu należy kontaktować się bezpośrednio z Roberto Polce, który każdorazowo wysyła zaproszenia na spotkania oraz inne informacje. Obecnie spotkania Klubu odbywają się w środy o godz. 18:00Kawiarenka Podróżnicza Południk 18 przy ul. Garncarskiej 7.

Piszcie na adres mailowy: fundacja.ital.gedania@gmail.com.

Informacje na temat działalności Klubu znajdziecie także na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/ClubItalianoDanzica

Jeśli w innych regionach Polski również działają podobne organizacje koniecznie dajcie znać o ich istnieniu:).

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę korzystania z lata, póki jest tak wspaniałe!

Magda

ps. Spotkania Klubu są bezpłatne, ale miło będzie, jeśli zamówisz coś do picia dziękując w ten sposób goszczącej nas kawiarni.

Previous post
Italia mi piace! Jak się uczyć włoskiego w praktyce
Opactwo San Galgano, Toskania
Next post
Opactwo San Galgano - gdzie czas się zatrzymał, Chiusdino, Toskania

2 komentarze

  1. ~Paprotka
    21 października, 2015 at 2:39 pm — Odpowiedz

    Przypadkiem trafiłam na Twój blog i dzięki temu dowiedziałam się, że istnieją szkoły włoskiego w Gdańsk jak też grupy dzieki którym możemy prowadzić konwersacje z rodowitymi włochami 🙂 Ja u siebie na blogu z kolei opisuje w jaki sposób można udzielać czy też pomagać osobom chcącym się uczyć języków obcych przez internet.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Back

CIAO! TU MAGDA

OFERTA KONSULTACJI I PLANÓW PODRÓŻY

POTRZEBUJESZ SAMOCHÓD?

MOJA GRUPA NA FACEBOOKU

JESTEŚ ZE MNĄ NA FACEBOOKU?

Facebook Pagelike Widget
SHARE

Klub Włoski w Gdańsku. Club Italiano Danzica