Włochy po angielsku

Anglojęzyczny internet pełen jest wartościowych informacji o Półwyspie Apenińskim. Dlatego przedstawiam Wam zbiór najlepszych linków, jakie znalazłam. Lista jest jak najbardziej rozwojowa, bo codziennie odkrywany coś nowego:). Jeśli znacie takie świetne miejsca w sieci koniecznie dajcie mi znać! Piszcie: italiapozaszlakiem@gmail.com.

 

Portale o Włoszech

  • Italia.it – Italian Turism Official Website – absolutnie najważniejsze miejsce o Italii. Znajdziecie tu masę informacji o Włoszech, opisane wszystkie regiony, pomysły na podróże, najważniejsze wydarzenia i szereg pomocnych informacji. Bardzo, ale to bardzo polecam zerkanie na tą stronę przed każdym wyjazdem do Włoch. Dostępny we włoskiej, angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej i francuskiej wersji językowej.
  • Turismo in Toscana – niezwykle kompleksowy portal o atrakcjach turystycznych Toskanii. W zależności od tego, jak chcemy tu spędzać czas, ten portal wiele Ci podpowie – pobyty nad morzem, w górach, przyjemności, sztuka. Znajdziesz i pomysły na rowerowe wycieczki i wakacje na motocyklu, podróże śladami producentów wina i oliwy, turystyka konna i wakacje rodzinne. A do tego mnóstwo przewodników, aplikacja mobilna do ściągnięcia, planer podróży i wiele, wiele innych. Jeśli jedziesz do Toskanii, musisz tu zerknąć. Koniecznie obserwuj ich profil na Facebooku i w innych mediach społecznościowych. Sześć wersji językowych, (niestety brak polskiego): włoski, angielski, rosyjski, niemiecki, portugalski, chiński.

 

Magazyny

  • Italy Magazin – ile tu znajdziesz inspiracji! Świetne artykuły, przepisy kulinarne, masa pomysłów na podróże, nauka włoskiego, styl życia, mnóstwo wina, a nawet oferty domów we Włoszech! Polecam także forum społeczności wokół Magazynu. Język angielski.
  •  Alimentari Magazin – jedz, pij, podróżuj, a do tego historie wielu włoskich symboli, video i kulinarskie tipy. W końcu jesteśmy w spożywczaku (alimentari):).

Blogi

  • Elizabeth Minchilli in Rome.com – kulinarnie i w Rzymie, czy potrzeba czegoś więcej? Tak, wspaniałej kolorowej zastawy:)).
  • Parla Food – Amerykanka w Rzymie, które gotuje, zna się na winie i tak dalej i tak dalej:).
  • Cinema Italiano Database – filmy, filmy, filmy i choć po włosku, umówmy się – wystarczą obrazki, plakaty filmów:)

 

Polecane posty

 

Facebook

Rometour24 – klimatycznie o Rzymie, także na ich stronie, gdzie proponują różne formy zwiedzania Wiecznego miasta.

 

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Back

O AUTORZE