Wyspy Pelagijskie, Lampedusa. Praktyczne wskazówki

Lampedusa to jedna z trzech Wysp Pelagijskich. Znajdziemy do niej jedną z najpiękniejszych plaż świata, plaża królików (Spiaggia dei Conigli). Wyspa jest wyjątkowa z wielu względów, m.in. dlatego, że przychodzą tu na świat żółwie morskie. Nie mogłabym zakończyć opowieści o Lampedusie bez kilku praktycznych wskazówek – jak dostać się na wyspę, gdzie zarezerwować nocleg oraz ekstra wycieczka na sąsiednią Linosę. Ciekawi?

 

Samolot

Ten wariant to całkiem wygodnia i szybka możliwość dostania się na wyspę, szczególnie jeśli byłby to Wasz cel bezpośrednio z Polski.
Samoloty latają na Lampedusę przede wszystkim z Mediolanu i Rzymu, ale w sezonie także z wielu innych włoskich miast. Sprawdzajcie połączenia z Lampedusą tanich linii, np. tu:
Są także połączenia z Palermo i Catanii, które trwają zaledwie 30 minut.
Oczywiście możliwy jest także czarter. Rezerwując nocleg na Lampedusie można wykupić pakiet: nocleg (minimum 7 dni) + przelot z któreś z włoskich miast. Organizatorem takiego przelotu jest wówczas hotel, B&B, itp.

 

Prom

Promy, a w sezonie także wodoloty pływają przede wszyskim z Porto Empedoclo na południu Sycylii. Tą trase obsługuje Siremar oraz Ustica Lines (tylko od czerwca do września). Podróż promem to 8h, wodolotem 4h.

Połączenia sprawdzajcie na:
Wyspy Pelagijskie, Lampedusa, połączenia promowe
Połączenia promowe Siremar Porto Empedocle-Lampedusa przez Linosę

 

Gdzie nocować

Na wyspie są hotele, pensjonaty B&B, domy, mieszkania, pokoje, a także camping. Moja propozycja na szukanie miejsc noclegowych to przejrzenie ofert na booking.com.
Poza tym w porcie jest zwykle mnóstwo nagabywaczy, więc można przyjąć i taką formę znalezienia noclegu – na miejscu.

 

Camping

Jeśli luksusy nie są dla Was najważniejsze – polecam camping. Jest jeden, jedyny Villaggio La Roccia Camping. Tu można wynająć domki kamienne typu Dammuso, domki murowane, bungalow, przyczepy campingowe, jest także pole namiotowe. Wszelkie informacje znajdziecie tu:

 

Gdzie skoczyć na wycieczkę

 
Linosa

 

50 km od Lampedusy znajduje się Linosa, druga co do wielkości z Wysp Pelagijskich, gdzie warto popłynąć na jednodniową wycieczkę. To piękna, wulkaniczna wyspa, na której mieszka zaledwie ok. 500 osób. Na wyspę można dostać się promem. Przepięknie kolorowe domki są jednym z charakterystycznych elementów wyspy.
Wyspy Pelagijskie. Linosa

 

I to już koniec opowieści o Lampedusie i Wyspach Pelagijskich. Mam nadzieję, że tu kiedyś wpadniecie.
Pozdrawiam,
Magda
Wyspy Pelagijskie, Lampedusa, Linosa, Lampione
Previous post
Wyspy Pelagijskie - Lampedusa, Linosa, Lampione - cuda pod wodą
Coperto. Opłata za nakrycie stołu w restauracjach we Włoszech
Next post
Italia praktycznie. Co to jest coperto?

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Back

O AUTORZE

SHARE

Wyspy Pelagijskie, Lampedusa. Praktyczne wskazówki