Włoskie restauracje w Polsce

Czytelniku!

Byłeś w dobrej włoskiej restauracji w Polsce i chcesz ją polecić? Napisz do mnie mailto:italiapozaszlakiem@gmail.com i opowiedz krótko, dlaczego polecasz to miejsce:).

Restauratorze!

Prowadzisz w Polsce włoską restaurację lub inną knajpę z włoską kuchnią? Chcesz ją zarekomendować czytelnikom Italia poza szlakiem? Daj się poznać! Zaproś nas do siebie:). Zaoferuj zniżkę na hasło „Italia poza szlakiem”, albo zorganizuj włoski wieczór, a może warsztaty z kuchni włoskiej, lekcję włoskiego z typowymi daniami regionu, albo karaoke z włoskimi przebojami! Pomysłów jest mnóstwo! Za moim pośrednictwem możemy zaprosić kilku czytelników z Twojego miasta:). Niech przyjdą, zobaczą, posmakują i opowiedzą o Twoim włoskim miejscu na polskiej ziemi:). Niech świat wie, że robisz dobrą robotę! Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do mnie italiapozaszlakiem@gmail.com, chętnie wesprę akcję promującą włoską kuchnię w Polsce.

Włoska kuchnia w Polsce, rekomendacje

GDAŃSK
La Cucina
Róg ul. Szeroka / Tandeta,
Tandeta 1, 80-835 Gdańsk
tel.: 58 573 34 44
rekomendacja: Italia poza szlakiem
Doskonała kuchnia i przesympatyczne ekipa, m.in. z Apulii:). Bardzo polecam, miejsce z klimatem i na randkę i na rodzinny obiad i na urodziny z przyjaciółmi. Mnie to miejsce poleciła przyjaciółka italofilka i chętnie tam wracam:).
Ristorante da Mario
ul. Boh. Getta Warszawskiego 1-3
80-230 Gdańsk – Wrzeszcz
tel.: 58 717 58 55
rekomendacja: Adrianna B-O
Jak najbardziej Ristorante da Mario, ale tą w Gdańsku Wrzeszczu. Jest naprawdę super autentyczną knajpką. Jedzenie jest prawdziwie włoskie. Menu zmienia sie często, są w tygodniu świeże mule. Poza tym jest tam spokojnie, bezstresowo, po prostu miło.

TYCHY

Osteria le Botti
ul.Barona 30
43-100 Tychy
tel.: 790 771 778
Nie mam dla Was rekomendacji, ale mam ofertę zniżki. Ta restauracja organizuje regularnie polsko-włoskie spotkania kulinarne, warto do nich zerkać, podobno panuje rodzinna atmosfera:). Kto się do nich wybiera niech koniecznie napisze, jak było!Osteria Le Botti

WARSZAWA

Restauracja La Civetta
ul. Limanowskiego 15
Warszawa – Sadyba
tel.: 22 885 23 44
rekomendacja: Jacek Pałasiński, dziennikarz TVN, znawca Włoch
Cóż za przyjemne odkrycie! Super włoska restauracja „La Civetta”, ul. Limanowskiego 15. Nie da się tam trafić przypadkiem, trzeba specjalnie pojechać. Ponieważ kilku Włochów „di grande spessore” mówiło, że muszę się tam wybrać, to wybrałem się w biegu między jednym pośpiechem a drugmi. Złamanego grosza byś nie dał za wygląd z zewnątrz, środek też nie powala, ale przynajmniej nie jest stylizowany na włoską szopę. Ale jedzenie! Rewelacja, jakby się przenieść prosto do Włoch, na Sycylię. To jest właśnie ta różnica, między tym, co ja i kilka innych włoskich restauracji robi na codzień, a tym, jak naprawdę smakuje włoskie jedzenie. No i co za przyjacielscy ludzie, obie kucharki, włoski kelner z Kalabrii… Włoska kolonia w Warszawie obrała sobie to miejsce na spotkania towarzyskie, wszyscy czują się jak w rodzinie, co dopełnia atmosfery; widziałem, że docenia to również kolonia hiszpańska. No i lody: ja nie próbowałem, ale ta wybitna specjalistka od lodów, jaką jest moja Żona, orzekła, że są wspaniałe. Robione ręcznie, na miejscu, z „prawdziwych” składników, bez mleka w proszku, kolorantów i innych nieprzyzwoitości. Nie ma pizzy i chwała Bogu, ale reszta – moje uznanie!
Restauracja La Strada
ul. Alojzego Felińskiego 52
01-563 Warszawa
tel./fax.: 22 633 03 84
rekomendacja: Ania z bloga Pl or IT
Obszerny opis z wizyty w La Stradzie Anii, na stałe mieszkającej we Włoszech możecie przeczytać tutaj: PL or IT.

Italia poza szlakiem: ja rekomenduję właścicielkę, którą bacznie obserwuję. Pani Ewa Marszałek jest prawdziwą fanką włoskiej kuchni, często bywa w Italii, wciąż zagląda Włochom do garów i pilnie podgląda ich sztukę kulinarzenia. Inne kraje też zwiedza przez pryzmat – co tu zjeść, co tu podpatrzeć, czego by tu się nauczyć. Profesjonalna i bardzo otwarta na włoskie inicjatywy w Polsce!

Restauracja La Tomatina
ul. Krucza 47
00-509 Warszawa
tel.: +48 22 625 10 47, +48 691 388 189
e-mail: biuro@latomatina.pl
rekomendacja: Tati Belenkova, blog podróżniczy Poszli-Pojechali.pl
La Tomatina powstała nie tak dawno, w miejsce Babushki na Kruczej. Panuje tam włoska atmosfera, jest gwarnie i tłoczno. Prawdopodobnie ze względu na lokalizację. I – wygląda na to – dobrą kuchnię (dużo pozytywnych rekomendacji). Przeglądając w międzyczasie menu byłam mile zaskoczona mniej standardowymi pozycjami kuchni włoskiej, niż można zazwyczaj znaleźć we włoskich restauracjach i pizzeriach. No wszystko nam smakowało!!! 😉 oprócz focaccii. Wrócimy tu na pewno by sprawdzić naszą ulubioną wersję pizzy, czyli frutti di mare. Jest to nasz wyznacznik na ile dobra jest pizzeria (mocno subiektywny). Deser był fajny, nawet dla mnie. Bo lody nieczekoladowe mogłyby dla mnie nie istnieć. Dałabym mus bardziej kwaskowy ale nie o to chodzi w klasycznym deserze :D. Pełna wersja opinii dostępna jest TUTAJ.

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Back

O AUTORZE