Czas na konkurs! Słówkiem w Święta!

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, czyż to nie idealna okazja, aby poćwiczyć Twój włoski? Ucząc się bożonarodzeniowych słówek codziennie będziesz w świątecznym nastroju!  

Czekają wspaniałe nagrody!
I MIEJSCE
Kurs MultiWords Język Włoski z dostępem do platformy na okres trzech miesięcy.
II i III MIEJSCE
Ekologiczna torba na zakupy z włoskim akcentem Italia poza szlakiem:).

Jako dodatkowa nagroda, istnieje możliwość publikacji zwycięskich opowiadań na stronie multikurs.pl w dziale multidodatki. Zostaną one opublikowane po wyrażeniu zgody autora.


_________________________________________________________

Zapytacie, a co to takiego Multikurs.pl? 

Po wielu latach pracy z multimediami niełatwo mnie namówić na kupno interaktywnych kursów. Sama tworzyłam takie kursy w jednym z najlepszych wydawnictw interaktywnych, wiem jak to wygląda od podszewki. Kiedy zgłosił się do mnie serwis Multikurs.pl z prośbą o ocenę ich narzędzia do nauki języków obcych już zacierałam ręce:)

Zaczęłam test od najprostrzych i najważniejszych spraw. Czy to, co widzę jest:

a. ładne = czytelne + intuicyjne w obsłudze
b. ciekawe = wciągające/ uzależniające
c. mocne merytoryczne

Ja lubię mieć pięknie w aplikacji – niech będzie prosto, czysto, wręcz minimalistycznie. Uroda w tym przypadku oznacza jasność układu treści, intuicyjność – od razu wiem, o co chodzi, gdzie kliknąć i co dalej robić – nie gubię się w aplikacji. Grafika nie przeszkadza lecz subtelnie dopełnia/uwypukla treści w myśl hasła – jak to ktoś ujął – „nie zasłaniaj”:).

Ciekawe podane treści są urozmaicone tak, że pragnę do nich wracać, myślę o nich, wciągają mnie i motywują do dalszej pracy. To szczególnie trudne do uzyskania w aplikacjach, które muszą napędzać do dalszej nauki. Monotonia i nuda zabija.

Ale nawet jeśli aplikacja spełnia punkt a i b, to słaby kontent się nie obroni. Chociażby nie wiem jak była śliczna i z fajerwerkami, gdy zawiera błędy i treści są słabej jakości … sami wiecie.

Jak poradził sobie Multikurs.pl?

Wybrałam kurs MultiWords do nauki słówek. Aplikacja jest prosta i intuicyjna, co sprawiło, że zachciało mi się z nią pracować. A zatem plus za przyjazność użytkownikom. 

Słówka są pogrupowane w zestawy tematyczne, co ja osobiście uwielbiam. Jak mam uczuć się o gotowaniu, to chcę się dowiedzieć od razu jak jest mieszać, smażyć, piec, itp. Wtedy pomyślałam, że przydały się słówka użyte w kontekście, wówczas lepiej zadziałają na nasze zmysły, wręcz „odczujemy” to słówko, a tym samym lepiej je zapamiętamy. Kliknęłam w słówko i okazało się, że takie zdania nie tylko są dostępne w formie pisemnej, ale – podobnie jak samo słówko – są nagrania profesjonalnych lektorówDo pełni szczęścia brakowałoby pewnie obrazków, szczególnie dla wzrokowców, ale z drugiej strony w pewnym momecie nasz umysł sam zaczyna tworzyć lub przywoływać obrazy.


Pomocna jest także opcja inteligentenego ustalania materiału do powtórek, która wpływa na utrwalenie materiału. Kiedy aplikacja wydała mi się nudna graficznie, odkryłam opcję zmiany tła w ustawieniach. Po wybraniu pięknego widoku od razu lepiej zaczęło mi się pracować. 


Ćwiczenia są ciekawe, urozmaicone i trenują wiele kompetencji językowych. Ja skupiłam się na dwóch językach, ale Multikurs.pl oferuje ich aż 11, z czego 4 to bestsellerowy Profesor Henry. Ponoć dzięki pracy z MultiWords mogę nauczyć się 16 tysięcy słówek, ja w ciągu 15 minut nauczyłam się 55 z 454 w sekcji jedzenie:). A gdyby tak codziennie poświęcić te 15 minut na słówka? To przecież wpisuje się w to, co na tym blogu usilnie powtarzam od wielu, wielu miesięcy:).
_________________________________________________________


Ale wracamy do konkursu:)Co masz zrobić?
Napisz krótką świąteczną opowieść (3 do 5 zdań) w języku polskim zaczynając od słów “W moje wymarzone święta …..” wplatając włoskie słówka o tematyce bożonarodzeniowej. Użyj minimum 10 włoskich słówek.
Dzięki temu każdy z Was, także Ci nie znający języka na tyle, aby samemu układać zdania mogą włączyć się do zabawy. Liczy się ciekawa historia! Nie żałujcie swojej wyobraźni! 
Swoją historię zamieść w komentarzu pod tym wpisem.
Macie czas do niedzieli 21 grudnia, godz. 23:59.


Nie znasz świątecznych słówek po włosku?
Nie martw się. Od 13 do 20 grudnia 2014 r. na Facebooku na profilu bloga https://www.facebook.com/ItaliaPozaSzlakiem będę publikować świąteczne słówka i sformułowania. W tych dniach już o 7:30 rano znajdziesz na Facebooku porcję 6 włoskich słówek. I tak przez 8 dni.Przykładowa historyjka? Proszę:)

“W moje wymarzone Natale nie stoję w gigantycznej kolejce do kasy kupując i regali w ostatniej chwili. Za oknem pada la neve, a dzieciaki lepią un pupazzo di neve. W salonie stoi piękne l’albero di Natale z kolorowymi le palline i le luci. W radio lecą canzoni di Natale. Na stole stoi panettone i torrone, które uwielbiamy na święta. Czy Babbo Natale przybędzie na czas?

Regulamin konkursu
 1. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest autor bloga Italia poza szlakiem Italia poza szlakiem.
 2. Sponsorem nagrody głównej w konkursie, 1 kursu MultiWords Język Włoski na okres 3 miesięcy – jest portal Multikurs.pl.
 3. Sponsorem nagrody za 2 i 3 miejsce, toreb na zakupy z włoskim akcentem jest autor bloga Italia poza szlakiem.
 4. W konkursie może wziąć udział każdy czytelnik bloga Italia poza szlakiem, który polubił stronę bloga na Facebooku https://www.facebook.com/ItaliaPozaSzlakiem.
 5. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest polubienie strony Multikurs.pl na Facebooku: https://www.facebook.com/Multikurspl.
 6. Konkursowy opis należy zamieszczać w komentarzu pod tym wpisem na blogu Italia poza szlakiem.
 7. O wyborze zwycięzców zadecyduje autor bloga, który według własnego uznania wybierze najciekawsze wypowiedzi.
 8. Konkurs rozpoczyna się w sobotę 13 grudnia i kończy w niedzielę 21 grudnia 2014 r. o godz. 23:59.
 9. Ogłoszenie wyników nastąpi w poniedziałek 22 grudnia 2014 r. na blogu Italia poza szlakiem.
 10. Nagrodzone zostaną 3 najciekawsze historie świąteczne.
 11. Nagroda główna zostanie przekazana przez portal Multikurs.pl w formie dostępu do kursu nie później niż 2 dni po zakończeniu projektu.
 12. Nagrody za 2 i 3 miejsce zostaną wysłane Pocztą Polską przez autora bloga Italia poza szlakiem nie później niż 2 dni po zakończeniu konkursu.
 13. Ewentualne pytania proszę zamieszczać w komentarzach tego posta.


To jak, wchodzisz w to?

Czekam na Twoją opowieść z ogromną niecierpliwością najpóźniej do 21 grudnia do 23:59:).


Ściskam,
Magda

San Serra Quirico, Marche
Previous post
Marche - przepiękny region w ceniu Toskanii
Next post
Czas ogłosić zwycięzców konkursu Słówkiem w Święta!

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Back
SHARE

Czas na konkurs! Słówkiem w Święta!